Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mariusz Kula

Media:

Malarstwo Grafika Ilustracja Rysunek Design

Rok urodzenia:

1975

Związek z Opolem:

Tu mieszkam i tworze.

Wykształcenie artystyczne:

Absolwent Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyplom z malarstwa i grafiki. Członek ZPAP PSU w Opolu.

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • Laureat XII Zimowego Lasu Sztuki

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

Głównie zajmuję się akwarelą starając się w jak największym stopniu zrozumieć tą niełatwą technikę. Eksperymentuje z różnymi stylami i tematami w akwareli tak by jak najbardziej rozwinąć się. Wymaga to ode mnie sporej otwartości i elastyczności co nie zawsze jest proste :) Najbardziej "czuję się" w kategorii Cityscape czyli miejskim pejzażu. Uwielbiam miejskie, zaklęte rewiry, monumentalne budynki, przechodniów zajętych swoimi sprawami, zróżnicowane warunki atmosferyczne potrafiące to samo miejsce po wielokroć przedstawiać w odmienny sposób.

W tegorocznym planie mam duży projekt akwarelowy, który poświęcę Opolu.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

Góry, wspinaczka, buddyzm, poznawanie nowych miejsc...

Kontakt:

tel. 608094981

Strona internetowa: