Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Krzysztof Tarnowski

Media:

Malarstwo Rysunek Sztuka wideo Instalacja

Rok urodzenia:

1969

Związek z Opolem:

Tu mieszkam, zdobywałem wykształcenie i pracuję.

Wykształcenie artystyczne:

2017 – 2019 Uniwersytet Opolski, Wydział Sztuki, studia magisterskie, kierunek: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność: projektowanie graficzne i nowe media. Dyplom z zakresu multimediów zrealizowany w pracowni dr hab. M. Hlawacz.

2014 – 2017 Uniwersytet Opolski, Wydział Sztuki, studia licencjackie, kierunek: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność: komunikacja wizualna. Dyplom z zakresu multimediów zrealizowany w pracowni dr hab. M. Hlawacz.

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • W 2019r Nagroda ZPAP w Opolu za instalacje multimedialną "Spełnione życzenie inż. Karwowskiego", prezentowaną podczas wystawy prac dyplomowych w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
  • W 2017r. wyróżniona została instalacja "Złote plaże", prezentowana podczas wystawy prac dyplomowych w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu
  • Międzynarodowa wystawa na temat zmiany klimatu, migracji, praw człowieka Kunst im Dialog w Landshut/Niemcy,
  • Wystawa fotografii Grupy M:IRAŻ (Czachor/Szczypel/Tarnowski) w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu, Wystawy zbiorowe organizowane w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii OFF i Zimowego Lasu Sztuki.
  • Udział w festiwalach i imprezach audiowizualnych takich jak: Nokta Festival w Opolu, LPM Live Performers Meeting w Rzymie.

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

W instalacjach poruszam problemy społeczne: uchodźstwo będące wynikiem prześladowania, wojen, czystek etnicznych. Zwracam uwagę na konsekwencje nieodwracalnych szkód wyrządzanych naszemu otoczeniu np. poprzez nadmierną wycinkę drzew. Przyglądam się słowom, które są produktem społeczno-polityczny i nadawanym im kontekstom.

W malarstwie staram się trzymać w ryzach silne emocje poprzez oszczędne operowanie kolorem, wykorzystując przedstawienia o uproszczonej formie, lecz pełnej znaczeń.

Jako vj Black Pony, tworząc AV Performens, Vj sety kreuję na żywo, w czasie koncertów wizualizacje do muzyki.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

Oglądanie spektakli teatralnych

Pływanie kraulem

Zjazdy na snowboardzie

Piesze wędrówki

Kontakt:

krzysiek.tarnowski21@gmail.com