Przejdź do treści

Krzysztof Tarnowski

Media:

Malarstwo Rysunek Sztuka wideo Instalacja

Rok urodzenia:

1969

Związek z Opolem:

Tu mieszkam, zdobywałem wykształcenie i pracuję.

Wykształcenie artystyczne:

2017 – 2019 Uniwersytet Opolski, Wydział Sztuki, studia magisterskie, kierunek: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność: projektowanie graficzne i nowe media. Dyplom z zakresu multimediów zrealizowany w pracowni dr hab. M. Hlawacz.

2014 – 2017 Uniwersytet Opolski, Wydział Sztuki, studia licencjackie, kierunek: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność: komunikacja wizualna. Dyplom z zakresu multimediów zrealizowany w pracowni dr hab. M. Hlawacz.

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • W 2019r Nagroda ZPAP w Opolu za instalacje multimedialną "Spełnione życzenie inż. Karwowskiego", prezentowaną podczas wystawy prac dyplomowych w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
  • W 2017r. wyróżniona została instalacja "Złote plaże", prezentowana podczas wystawy prac dyplomowych w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu
  • Międzynarodowa wystawa na temat zmiany klimatu, migracji, praw człowieka Kunst im Dialog w Landshut/Niemcy,
  • Wystawa fotografii Grupy M:IRAŻ (Czachor/Szczypel/Tarnowski) w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu, Wystawy zbiorowe organizowane w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii OFF i Zimowego Lasu Sztuki.
  • Udział w festiwalach i imprezach audiowizualnych takich jak: Nokta Festival w Opolu, LPM Live Performers Meeting w Rzymie.

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

W swoich instalacjach poruszam problemy społeczne. Wśród nich zjawisko uchodźstwa, będące wynikiem biedy, prześladowania, wojen lub czystek etnicznych. Zwracam uwagę na konsekwencje nieodwracalnych szkód wyrządzanych naszemu otoczeniu, czego przykładem jest choćby nadmierna wycinka drzew. Przyglądam się słowom, które są produktem społeczno-politycznym oraz temu jakie nadaje się im konteksty znaczeniowe.

W malarstwie staram się trzymać w ryzach silne emocje,  poprzez oszczędne operowanie kolorem, wykorzystując przedstawienia o uproszczonej formie, skupiając się na ich warstwie znaczeniowej.

Jako vj Black Pony, tworzę  AV Performens i Vj sety.  Kreuję  w czasie koncertów „na żywo” wizualizacje do muzyki.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

Oglądanie spektakli teatralnych

Pływanie kraulem

Zjazdy na snowboardzie

Piesze wędrówki

Kontakt:

krzysiek.tarnowski21@gmail.com