Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Karolina Saletnik

Media:

Malarstwo Grafika Ilustracja Rysunek Sztuka internetowa Sztuka wideo

Rok urodzenia:

1996

Związek z Opolem:

Przypadek urodzenia i decyzja edukacji

Wykształcenie artystyczne:

Publiczne Liceum Plastyczne w Opolu

Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • Wystawa zbiorowa "Ilustragan 4 Język obcy", Wystawa zbiorowa "Maska" oraz inne wystawy na terenie Opola i okolic a także wielokrotne prezentowanie moich prac w galeriach internetowych.
  • Wystawa Indywidualna podczas festiwalu online "Kwarantankon", oraz wielokrotna prezentacja prac na festiwalach o podobnym profilu.
  • Współtworzenie z grupą Murki przy malowaniu największego opolskiego muralu
  • Wystawienie prac na Świątecznym Kiermaszu Sztuki o charakterze charytatywnym
  • Tworzenie ilustracji do (nieopublikowanej jeszcze) książki oraz stworzenie grafik do (nieopublikowanej jeszcze) gry komputerowej.

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

Głównym zainteresowań mojej twórczości jest istota człowieka, to co sobą reprezentuje, jak się przedstawia, co się na niego kształtuje. Staram się przedstawić to z czym sama często się zmagam a czego nie do końca potrafię uchwycić za pomocą słów. Jak pokazać burzę emocji, czym są emocje? Ile ludzka powłoka jest w stanie pomieścić w sobie brudu i zniszczenia? Czym jest moja Ja i ile jest ono warte? Z każdą następną pracą staram się wniknąć głębiej w poszukiwaniu odpowiedzi, nie zawsze ją znajdując.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

Inspiracje czerpię z natury. Zarówno w jej bezpośredniej prymitywnej wręcz formie delikatnej czystości. Jak i w cierpliwości zalesionych ruin, niegdyś dumnych pieczęciach człowieka, ale z upływem czasu odebranych przez żywioł.

Inspirację czerpię też wielokrotnie bezpośrednio od ludzi, poprzez obserwację zachowań, reakcji i tworów.

Kontakt:

saletnikk.art@gmail.com

Strona internetowa: