Przejdź do treści

Ewa Sadowska, Letting go, 2020

Lokalizacja Poza GSW
Czas 29.12.2020

Ewa Sadowska, Letting go, 2020 – w ramach akcji "Co robić czekając?"

Audialne działanie Ewy Sadowskiej to playlista, którą artystka ułożyła w trudnym dla siebie momencie życia. Lista – omijając wartości artystyczne – składa się wyłącznie z utworów zawierających w tytule zwrot "let go". Jej celem jest, po prostu, komfort posiadania zbioru piosenek zachęcających by „odpuścić sobie”.  

W myśl słów Giovanniego Boccacia – pisanych w czasach strasznej zarazy trawiącej Florencję –  „Jawnym się wówczas stało, że powszechna niedola uczy nawet głupców cierpliwie poddawać się losowi, czego w zwykłych czasach, ludzie najmądrzejsi, małymi tylko przeciwieństwami nękani, nauczyć się nie są w stanie”.

Ewa Sadowska

Artystka multidyscyplinarna i muzyk.
Tytuł magistra sztuki uzyskała na kierunku Projektowanie Graficzne Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Po studiach ukończyła program „Kaolin – Art and Design in Contemporary Ceramics“ w Ecole Nationale Superieure d’Art de Limoges, wraz z trzymiesięczną rezydencją w Jingdezhen Ceramics Institute (Chiny). Rezydentka Est-Nord-Est and Pépinières Européennes pour Jeunes Artistes w Kanadzie.
Finalistka nagrody fundacji Grey House, laureatka konkursu Punkty Widzenia, Młode Wilki14, konkursu ANEKS Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą, obecnie jako Ewa Sad tworzy muzykę solowo.
Członkini Warszawskiego kolektywu Polonia Disco, znana także z projektów: Mom Dad My Band, Sorja Morja.
Współtworzy kolektyw eksperymentalnych rezydencji bi-.