Przejdź do treści

Zapisy na ZIN! ZIN! | warsztaty tworzenia niezależnych publikacji artystycznych

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 10.11.2023 - 18.11.2023

Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej na warsztaty tworzenia zinów z Magdaleną Hlawacz!

  • otwarte warsztaty tworzenia niezależnych publikacji artystycznych ZIN! ZIN! — MÓJ BRAT, MOJA SIOSTRA
  • prowadzenie: Magdalena Hlawacz

ZIN! ZIN! to cykl warsztatów dotyczących samodzielnego tworzenia zinów – prostych, niewielkich publikacji o niezależnym charakterze. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają informacje na temat różnych rodzajów zinów, ich historii, technik druku, a także wskazówki techniczne dotyczące różnorodnych środków wyrazu artystycznego oraz możliwości ich wykorzystania. Następnie własnoręcznie stworzą ziny, korzystając z udostępnionych materiałów i narzędzi.

Zinami można zajmować się amatorsko lub profesjonalnie, a ich tworzenie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, dużych nakładów finansowych czy zaawansowanych technologii i narzędzi. Każdy może stworzyć swój własny zin, niezależnie od umiejętności artystycznych. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych.

Projekt ZIN! ZIN! – warsztaty tworzenia niezależnych publikacji artystycznych jest realizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Opolskiego "Marszałkowskie Talenty".

Magdalena Hlawacz – artystka, projektantka graficzna, wykładowczyni akademicka. Na co dzień związana z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie prowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa, projektów artystycznych w przestrzeni społecznej, a także książki i ilustracji. Organizatorka wielu wystaw, projektów artystycznych, plenerów i warsztatów. Współpracuje z instytucjami i organizacjami kulturalnymi na poziomie lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Listopadowe spotkania:
Uczestnicy pracowali w grupach, każde spotkanie trwało 3 godziny.
Udział w warsztatach był bezpłatny, ale w związku z ograniczoną liczbą miejsc – obowiązywały zapisy.
I grupa: soboty, 18 i 25.11, g. 11.00
II grupa: soboty, 18 i 25.11, g. 15.00
zapisy: mmis@galeriaopole.pl (w temacie maila proszę wpisać „warsztaty tworzenia zinów” oraz numer grupy)