Przejdź do treści

Z naszego kalendarza. Patrycja Kostyra

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 28.09.2022
Z naszego kalendarza - Patrycja Kostyra

Zapraszamy na spotkanie z artystką!

“Z naszego kalendarza…” to cykl spotkań z autorkami i autorami ilustracji do kalendarza GSW na rok 2022. Tworząc kalendarz zaprosiliśmy do współpracy opolskie artystki i artystów, którzy działają w naszym mieście w wielu obszarach (m.in. grafika, street art, intermedia, animacja kultury), w tym z powodzeniem na polu ilustracji. O różnorodności działań, pracach oraz doświadczeniach porozmawiamy przy stole i herbacie. Spotkanie ma luźny charakter i elastyczną formułę. Spotykamy się w każdą ostatnią środę miesiąca.

Patrycja Kostyra

Ilustratorka, animatorka kultury, przez wiele lat związana ze Stowarzyszeniem Opolskie Lamy, obecnie działa w streetartowej Grupie Murki.

W twórczości plastycznej uwielbia swobodę i różnorodność – zarówno w treści, jak i formie dzieła. Używa różnych form wypowiedzi, w jej dorobku znajdują się: karykatury, plakaty, rysunki satyryczne, ilustracje, malarstwo cyfrowe, malarstwo wielkoformatowe, instalacje, animacje poruszające tematy od niezobowiązująco lekkich i wesołych do poważnych, społecznie zaangażowanych.

 Obecnie najwięcej energii wkłada w działania streetartowe, od 2020 r. jej prace pojawiły się m.in. w Opolu, Szczecinie, Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach, Głogowie, Zielonej Górze. Dużo czasu poświęca szeroko pojętej ilustracji, wykonując projekty na zamówienia oraz promując lokalny potencjał w tym zakresie. Od 2017 roku działa przy projekcie „Ilustragan”.