Przejdź do treści

Z naszego kalendarza... Ewelina Kędzia

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 28.12.2022

Spotkanie z artystką


“Z naszego kalendarza…” to cykl spotkań z autorkami i autorami ilustracji do kalendarza GSW na rok 2022.

Tworząc kalendarz zaprosiliśmy do współpracy opolskie artystki i artystów, którzy działają w naszym mieście w wielu obszarach (m.in. grafika, street art, intermedia, animacja kultury), w tym z powodzeniem na polu ilustracji. O różnorodności działań, pracach oraz doświadczeniach porozmawiamy przy stole i herbacie. Spotkanie ma luźny charakter i elastyczną formułę. Spotykamy się w każdą ostatnią środę miesiąca.

Kim jest bohaterka grudniowego spotkania? 

Ewelina Kędzia

ur. 1996 | Pyskowice
Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego | 2020 | mgr.
Zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym. Ciało kobiece i siły przyrody to tematy, które lubi najbardziej. Ceni wizualny żart i ironię. Chętnie angażuje się w projekty miejskie. Jest miłośniczką zwierząt, co przekłada się na jej zaangażowanie w projekty mające na celu poprawę dobrostanu zwierząt oraz szerzenie wiedzy na temat diety roślinnej. Chciałaby poświęcić się tworzeniu książek. Zilustrowała m.in. książkę „ŁysOlka i Długowłosy”, a także książkę kucharską „RoślinnieJemy’’.

Kiedy musi zrobić głęboki wdech, by świeżym okiem zerknąć na swoje projekty, idzie na rower, gotuje wegetariański obiad albo bierze na spacer ukochaną suczkę Chałkę.

  • koordynacja spotkań, autorka kalendarza 2022: Magda Wolnicka