Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wystawa Patrycji Kucik

Lokalizacja Poza GSW
Czas 08.11.2019 - 01.12.2019
Zapis malarskich zmagań i poszukiwań

Patrycja Kucik

(NIE)OBECNOŚĆ
 

Wystawa „(nie)obecność” jest podsumowaniem malarskich fascynacji i oczekiwań, wynika z potrzeby zmiany. Zmęczenie kolorem i refleksja nad źródłem tego uczucia dało początek prezentowanej w Aneksie GSW instalacji malarskiej. Patrycja Kucik uprawia malarstwo, „pozbawione koloru”, ogarnięte dominującą czernią, wymykające się z przestrzeni wyznaczonej przez ramy obrazu.„(Nie)obecność” jest kumulacją, sumowaniem malarskich działań i doświadczeń.

Prace będące elementem instalacji, powstały w przeciągu ostatnich 15 lat, są często nie pasującymi do siebie śladami na malarskiej drodze artystki, jednocześnie uzupełniają się w doskonałą całość będąc zapisem artystycznych zmagań i poszukiwań.

 

Patrycja Kucik

uprawia wielkoformatowe malarstwo abstrakcyjne, w którym bawi się kolorem i fakturą, zajmuje się również projektowaniem graficznym i edukacją. Czas spędzony we własnej pracowni dzieli z pracą w Galerii Sztuki Współczesnej i Ognisku Plastycznym w Opolu. Jest absolwentką Instytutu Sztuki UO, w 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem 5-letnie jednolite studia magisterskie Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, a wcześniej w 2002 studia licencjackie na kierunku Wychowanie Plastyczne.

www.patrycjakucik.pl

 

Czas
08.11.2019 - 01.12.2019
Uwaga!
  • wernisaż 08.11 g.18.00
     
Lokalizacja