Przejdź do treści

Wystawa Patrycji Kucik

Lokalizacja Poza GSW
Czas 08.11.2019 - 01.12.2019
Zapis malarskich zmagań i poszukiwań

Patrycja Kucik

(NIE)OBECNOŚĆ
 

Wystawa „(nie)obecność” jest podsumowaniem malarskich fascynacji i oczekiwań, wynika z potrzeby zmiany. Zmęczenie kolorem i refleksja nad źródłem tego uczucia dało początek prezentowanej w Aneksie GSW instalacji malarskiej. Patrycja Kucik uprawia malarstwo, „pozbawione koloru”, ogarnięte dominującą czernią, wymykające się z przestrzeni wyznaczonej przez ramy obrazu.„(Nie)obecność” jest kumulacją, sumowaniem malarskich działań i doświadczeń.

Prace będące elementem instalacji, powstały w przeciągu ostatnich 15 lat, są często nie pasującymi do siebie śladami na malarskiej drodze artystki, jednocześnie uzupełniają się w doskonałą całość będąc zapisem artystycznych zmagań i poszukiwań.

 

Patrycja Kucik

uprawia wielkoformatowe malarstwo abstrakcyjne, w którym bawi się kolorem i fakturą, zajmuje się również projektowaniem graficznym i edukacją. Czas spędzony we własnej pracowni dzieli z pracą w Galerii Sztuki Współczesnej i Ognisku Plastycznym w Opolu. Jest absolwentką Instytutu Sztuki UO, w 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem 5-letnie jednolite studia magisterskie Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, a wcześniej w 2002 studia licencjackie na kierunku Wychowanie Plastyczne.

www.patrycjakucik.pl