Przejdź do treści

Wystawa Joanny Pawłowskiej

Lokalizacja Galeria Aneks
Czas 03.10.2020 - 01.11.2020
Zdjęcia na wystawie pochodzą z wydanej pod koniec ubiegłego roku książki fotograficznej „Fixation”.

FIXATION 

Wystawa prac Joanny Pawłowskiej w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii

„…FIXATION wodzi moje spojrzenie przez fragmentaryczne obrazy, maniakalnie destylowane z szerszych planów, stopniowo wprowadzając mnie w stan bliski temu tytułowemu. To stan naelektryzowania od napięcia między swobodnym szwendaniem się po środowiskach, sytuacjach i kontekstach a fiksacją na kształtach, kolorach i rytmach materii – nieważne, ożywionej czy nie. Między niewinną psychogeografią i obsesyjną obserwacją. W końcu wszędzie znajdzie się jakiś trigger, przyciągający wzrok i wyostrzający fokus, uruchamiający swobodnie rozpływającą się w różnych kierunkach narrację.”
 Joanna Pawłowska

Joanna Pawłowska absolwentka Wydziału Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wystawiała prace między innymi w Berlinie, Bratysławie, Warszawie, Ahaus, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Wykładowczyni Akademii Fotografii w Krakowie. Interesuje ją fotografia oparta na osobistym doświadczeniu, proces, forma oraz asocjacyjna strona obrazu.

Na festiwalu pokaże zdjęcia z wydanej pod koniec ubiegłego roku książki fotograficznej „Fixation”. Książka zawiera zdjęcia z lat 2013-2018 , stanowi rodzaj analizy dotyczącej czasu i przestrzeni, w których rzeczywistość i doświadczenie własne odciskają ślad a to co marginalne zyskuje znaczenie.

Materiał tekstowy powielony ze strony OFF Festiwalu. Polecamy! 

Organizator wystawy: Fundacja 2.8
Partner wystawy: Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Wystawa udostępniona bez wernisażu