Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wystawa Joanny Pawłowskiej

Lokalizacja Galeria Aneks
Czas 03.10.2020 - 01.11.2020
Weź udział w wydarzeniu dzisiaj!
Zdjęcia na wystawie pochodzą z wydanej pod koniec ubiegłego roku książki fotograficznej „Fixation”.

FIXATION 

Wystawa prac Joanny Pawłowskiej w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii

„…FIXATION wodzi moje spojrzenie przez fragmentaryczne obrazy, maniakalnie destylowane z szerszych planów, stopniowo wprowadzając mnie w stan bliski temu tytułowemu. To stan naelektryzowania od napięcia między swobodnym szwendaniem się po środowiskach, sytuacjach i kontekstach a fiksacją na kształtach, kolorach i rytmach materii – nieważne, ożywionej czy nie. Między niewinną psychogeografią i obsesyjną obserwacją. W końcu wszędzie znajdzie się jakiś trigger, przyciągający wzrok i wyostrzający fokus, uruchamiający swobodnie rozpływającą się w różnych kierunkach narrację.”
 Joanna Pawłowska

Joanna Pawłowska absolwentka Wydziału Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wystawiała prace między innymi w Berlinie, Bratysławie, Warszawie, Ahaus, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Wykładowczyni Akademii Fotografii w Krakowie. Interesuje ją fotografia oparta na osobistym doświadczeniu, proces, forma oraz asocjacyjna strona obrazu.

Na festiwalu pokaże zdjęcia z wydanej pod koniec ubiegłego roku książki fotograficznej „Fixation”. Książka zawiera zdjęcia z lat 2013-2018 , stanowi rodzaj analizy dotyczącej czasu i przestrzeni, w których rzeczywistość i doświadczenie własne odciskają ślad a to co marginalne zyskuje znaczenie.

Materiał tekstowy powielony ze strony OFF Festiwalu. Polecamy! 

Organizator wystawy: Fundacja 2.8
Partner wystawy: Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Wystawa udostępniona bez wernisażu


Czas
03.10.2020 - 01.11.2020
Uwaga!

Wystawa dostępna codziennie, udostępniona bez wernisażu, 

Lokalizacja
Galeria Aneks
pl. Teatralny 12,46-045 Opole