Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Zbigniew Natkaniec w LETO

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 20.09.2019 - 22.09.2019
Zapraszamy do Warszawy na wystawę!

 

Zbigniew Andrzej Natkaniec 

KONFIGURACJE

20.09 – 19.10.2019

WYSTAWA REALIZOWANA W GALERII LETO, ul. Dzielna 5, Warszawa

Prace i rodzaj praktyki artystycznej Natkańca przybierają charakterystyczną i hermetyczną formę wypracowywaną przez lata, która stała się odporna na zewnętrzne wpływy i mody. Tworząc skomplikowane i niezwykle detaliczne instalacje, korzysta z szeregu motywów (m. in. krzesło, pędzel, chorągiewka, dłoń, kula, trójkąt), które powtarzają się i permutują w żmudne i labiryntowe krajobrazy.

Sam Natkaniec swoje obiekty określa „rzeźbami niepraktycznymi i nieporadnymi”, w których niepokojący bałagan form przeplata się z urokliwymi i żartobliwymi motywami. Prace artysty stają się też opowieścią o procesie, w której malarstwo przeobraża się w trójwymiarowe obiekty – Natkaniec korzystając z tak dobrze znanych malarzom materiałów jak płótno, drewno i papier, na nowo uczył się ich potencjału, kreując instalacje, które spajają ze sobą dziedzinę malarstwa i rzeźby. 

Na wystawie prezentowany będzie przekrój obiektów, powstających od końca lat 80.tych, aż po najnowsze realizacje artysty, w których chronologia traci znaczenie, tworząc całościowe i przenikające się wzajemnie konstrukcje.

Zbigniew Andrzej Natkaniec

Urodzony w 1961 roku w Opolu. Absolwent opolskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziałach Architektury Wnętrz (1982-83) oraz Malarstwa w latach 1983 – 87. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Waltosia w 1987 roku. Od 1987 roku nauczyciel rysunku i malarstwa w PLSP (obecnie ZPPKP) w Opolu.

  • Wystawa powstaje we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu.
  • Wystawa jest prezentowana w ramach programu głównego Warsaw Gallery Weekend 2019.

 

 

 

 

Czas
20.09.2019 - 22.09.2019
Uwaga!
  • wydarzenie ma miejsce w Galerii Leto w Warszawie
  • wernisaż 20.09. g 17.00
Lokalizacja
Galeria Sztuki Współczesnej
pl. Teatralny 12 45-056 Opole