Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Konkurs dla dzieci

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 08.04.2019 - 08.06.2019
Organizatorem Konkursu jest Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Partnerzy: Dobroteka oraz Stowarzyszenie Zjednoczeni Designem. Konkurs organizowany jest w ramach Czerwca Projektowego.

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniu 31 maja 2019 roku komisja konkursowa podjęła decyzję o nie przyznawaniu nagród w konkursie pt. „Każdy dudek ma swój czubek”. Powodem podjęcia przedmiotowej decyzji jest zbyt mała ilość zgłoszonych prac w tym część prac nie spełnia warunków. Decyzję motywujemy troską o wysoki poziom konkursu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

_________________________________________________________________________

Każdy dudek ma swój czubek

W 2019 roku w GSW rozpatrujemy różne oblicza sztuki nawiązującej do tematyki ekologii i natury. 

Konkurs plastyczny pt. „Każdy dudek ma swój czubek” adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat. Zadanie polega na wykonaniu formy przestrzennej przedstawiającej ptaka.

Dla człowieka ptaki to zwierzęta szczególne. W czasach przed "wzbiciem się ludzkości w powietrze", to właśnie one, jako jedyne mogły unosić się do góry. Zachęcamy do obserwacji barwnego świata tych zwierząt aby zachwycić się jerzykiem śmigającym między budynkami;  przystanąć w lesie lub parku i posłuchać kosa albo wyszukać w wysokich partiach drzew ukrytej sowy.

Zachęcamy uczestników konkursu do obserwacji natury i stworzenia własnej ptasiej rzeźby z podziwem i wdzięcznością dla tych niezwykłych zwierząt. Forma przestrzenna może być wykonana w dowolnej technice - szyta, klejona, lepiona, może łączyć materiały dostępne w domu. Istotne jest aby w większości została wykonana z naturalnych materiałów, przyjaznych środowisku - drewno, kamienie, patyki, tkanina, tektura. Ważne aby była efektem indywidualnej pracy i przemyśleń dziecka. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane w ramach wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. 

Najważniejsze:

  • Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6–9 lat. Udział w Konkursie jest bezpłatny. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi.
  • Praca powinna mieć charakter rzeźbiarski, oczekujemy form przestrzennych wykonanych w większości z naturalnych materiałów. Forma może być sklejona, uszyta, ulepiona. Maksymalna wysokość to 50 cm. Każdy uczestnik może zaprezentować 1 pracę.
  • Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, zgodą na wykorzystanie wizerunku  i przeniesieniem majątkowych praw autorskich należy składać w terminie od 08.04.2019 r. do 27.05.2019 r. na adres: Galeria Sztuki Współczesnej, pl. Teatralny 12, 45-056 Opole, z dopiskiem: Konkurs „Każdy dudek ma swój czubek”.
  • Atrakcyjne nagrody! 

Pobierz materiały z załączników, zgłoś pracę swojego dziecka!

 

Czas
08.04.2019 - 08.06.2019
Lokalizacja
Galeria Sztuki Współczesnej
pl. Teatralny 12 45-056 Opole