Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ferie w galerii

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 28.01.2019 - 10.02.2019
Wystawy, warsztaty oraz kurs

  

CERAMIKA MŁODZIKA

(brak miejsc)

Kurs feryjny w terminie:
1 etap: 28-30.01.2019r., Otwarta pracownia – Ceramika młodzika- modelowanie

2 etap: 07-08.02.2019r. Otwarta pracownia – Ceramika młodzika – szkliwienie
zajęcia w godz. 12.00-15.00.

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat.

Na czas ferii zimowych Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu przygotowała intensywny kurs ceramiki dla młodzieży w wieku 10-13. Odbędzie się 5 spotkań w ramach których będzie można poznać cykl tworzenia unikatowej ceramiki, od koncepcji-projektu poprzez kształtowanie formy do wypalania i szkliwienia. W programie również praca na kole garncarskim. Uczestnicy poznają różne metody tworzenia form przestrzennych z gliny, używane w tym procesie narzędzia i materiały. W programie również praca na kole garncarskim. Pracownia wyposażona jest w piec do wypału ceramiki, w ramach cyklu każda praca musi być wypalona dwukrotnie - podczas wypału na "biskwit" temp. 900 stopni, a potem wypału po szkliwieniu w temp. 1050 stopni. Prace powstałe podczas warsztatów będą własnością uczestników.

Kurs  poprowadzą artyści z działu edukacji GSW – Józef Chyży / Ignacy Nowodworski.

 

EKSPLORATOR

02.02 sobota godz.12.00

Wejściówki na zajęcia w cenie 5 zł dostępne od poniedziałku 28.01 od godz.10.00 w kasie biletowej GSW

Zajęcia dla młodzieży (13- 16 lat) wprowadzające w świat sztuki współczesnej.

Spotkanie odbędzie się na wystawie fotografii Marka Maruszaka w sobotę 2 lutego. Uczestnicy zwiedzą wystawę wraz z pracownikami działu edukacji. Zajęcia pomogą we własnej interpretacji sztuki, połączą naukę z zabawą, są bardzo dobrym uzupełnieniem edukacji szkolnej lub domowej. Pozwalają poznać aktualne wystawy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu opatrzone są profesjonalnym komentarzem przybliżającym sylwetki twórców i pokazujących tajemnice ich warsztatu. 

Spotkanie  poprowadzą artyści z działu edukacji GSW – Józef Chyży / Ignacy Nowodworski.

 

OPROWADZENIE PO WYSTAWIE FOTOGRAFII MARKA MARUSZAKA


04.02 poniedziałek godz.18.00

Fotografia. Jubileusz 50.lecia pracy twórczej.

Wstęp wolny!

Propozycja dla młodzieży i dorosłych


_______________________________________
Marek Maruszak

Urodzony w 1952 roku w Opolu. Fotografią zarażony od pół wieku. Zawodowo związany niestrudzenie od początku lat siedemdziesiątych. Przez dwadzieścia lat dokumentował zabytki dla Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu. Równolegle współpracował
z miesięcznikiem społeczno-kulturalnym OPOLE. Od 1992 roku uprawia wolny zawód fotografa, współpracując z agencjami i wydawnictwami w kraju i za granicą, z czego jest bardzo zadowolony. Autor ośmiu albumów fotograficznych i współautor ponad dwudziestu innych, głównie o tematyce śląskiej. Uczestniczył w ponad pięćdziesięciu wystawach zbiorowych, autor piętnastu wystaw indywidualnych w kraju i poza jego granicami. Trochę różnych nagród i wyróżnień, ale bez przesady. Prace fotograficzne trafiły do galerii i muzeów w Austrii, USA, Niemczech i gdzieś tam jeszcze. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1991 roku. Nieustający entuzjasta klasycznej fotografii czarno-białej, nie stroni jednak od najnowszych technologii, ale z umiarem. Chętnie powtarza motto fotografa Garry Winogranda: „Fotografuję, żeby się przekonać, jak to będzie wyglądało na zdjęciu”. 

 

Po  wystawie  oprowadzą pracownicy działu edukacji GSW.

Czas
28.01.2019 - 10.02.2019
Lokalizacja
Galeria Sztuki Współczesnej
pl. Teatralny 12 45-056 Opole