Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Artoteka

Lokalizacja Artpunkt
Czas 19.12.2018
Czytamy o sztuce!

Czytelnia,Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Klub czytelników i czytelniczek sztuki.
Wstęp wolny!

Od rzeczy do wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie z Anną Markowską i jej nową książką „Sztuka podręczna Wrocławia. Od rzeczy do wydarzenia”. Rajstopy, rolls-royce, skalpel, skiagrafemat, skorupa unieruchamiająca aktywność widza, spodek UFO, tajny sejsmograf oraz to, co konie po sobie, chcąc nie chcąc, pozostawiając to tylko niektóre przedmioty za pomocą, których autorka opowiada o performatywnej sztuce Wrocławia. Podczas spotkania będziemy wspólnie czytać sztukę od rzeczy…

Gośćmi specjalnymi będą performerzy: Maria Bitka i Jerzy Kosałka. Podczas spotkania będzie można nabyć od artystów pozostałości po ich performansach, będzie to więc okazja, żeby zdobyć oryginalny prezent na święta. Zachęcamy również wszystkich artystów, performerów i nie tylko do przybycia z własnymi rzeczami.

 

Anna Markowska – historyczka  i krytyczka sztuki, kuratorka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesorka na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w sztuce po 1945 w kontekście globalnym. Wykładała na wielu uczelniach europejskich – na uniwersytetach w Porto, Leon, Kopenhadze, Turynie, Pizie, Sankt Petersburgu, Opawie i Ostrawie oraz pozaeuropejskich: Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz w Uniwersytecie Pedagogicznym w Tomsku na Syberii. Jej ostatnio wydane książki obejmują: Komedia sublimacji. Granica współczesności a etos realności w sztuce amerykańskiej (2010); Dwa przełomy. Sztuka polska po 1955 i 1989 roku (2012); Permafo (2012); Trickster Strategies in the Artists’ and Curatorial Practice (2013) oraz Awangarda nie biła braw. Galeria Sztuki Najnowszej (2014). Jej ostatnia wystawa to monograficzna wystawa Doroty Nieznalskiej „Przeszłość, która nie chce przeminąć” (2015) w PGS w Sopocie.
________________________________________________

Strefa Kultury Wrocław jest Partnerem Wydawniczym Książki w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego


Czas
19.12.2018
Lokalizacja
Artpunkt
ul. Augustyna Kośnego 32 a 46-020 Opole