Przejdź do treści

WOBEC JÓZEFA R.

Lokalizacja Galeria Aneks
Czas 01.10.2018 - 04.11.2018
Omawiając współczesną sztukę polską nie sposób pominąć działalność Józefa Robakowskiego. Jego artystyczna obecność od lat 60 tych. na stałe wpisała się w dzieje naszej kultury.

Wystawa w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii. Organizator: Fundacja 2.8. Współorganizator wystawy: GSW.

Wobec Józefa R.

Wernisaż w dniu 29 września, godz.16.00 
Galeria Aneks GSW.
Wystawa czynna do 4 listopada 2018 r.

Artyści i Artystki:
Justyna Chrobot, Sonia Orlewicz-Zakrzewska, Agata Mariańska, Robert Mańka, Giovanni Cimarosti, Jacek Laube, Karolina Okrzesik, Tomasz Komorowski.

Kurator: Tomasz Komorowski

Omawiając współczesną sztukę polską nie sposób pominąć działalność Józefa Robakowskiego. Jego artystyczna obecność od lat 60 tych. na stałe wpisała się w dzieje naszej kultury. Zakres wypowiedzi jakimi posługuje się Robakowski jest ogromny. Eksperyment, manifest artystyczny, fotografia, film, wideo, obiekt, komentarz to wszystko znajdziemy w dotychczasowej sztuce tego artysty. To, co charakteryzuje twórczość Józefa Robakowskiego to nieustanne poszukiwanie nowych form, treści i sposobów na własną wizję sztuki.
Młodzieńcza pasja nie opuszcza autora „Manifestu energetycznego" i ciągle zadziwia odbiorców Jego sztuki nowymi pełnymi „energii" pracami.
Józef Robakowski to również nauczyciel akademicki z ogromną charyzmą wśród studentów. Stąd pomysł na wystawę(?), dialog (?), interpretację (?), twórczości Józefa Robakowskiego przez grupę Jego studentów.
Z palety dokonań artysty zaproszona grupa starała się wybrać to co w twórczości Robakowskiego jest dla nich najbardziej interesujące, bliskie i odnieść się do tego w sposób sobie najbliższy.