Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wernisaż wystawy Bańki Mydlane

Zapraszamy na otwarcie wystawy ukazującej twórczość Marii Pinińskiej-Bereś. Wernisaż odbędzie się w piątkowy wieczór i będzie okazją do rozmowy z twórcami ekspozycji.

Prace Marii Pinińskiej-Bereś  w GSW

Zapraszamy na wystawę ukazującą działania jednej z najoryginalniejszych polskich artystek XX wieku, wyprzedzającej swój czas rzeźbiarki i performerki, artystki uważanej za prekursorkę sztuki o przekazie wyraźnie kobiecym. W GSW zobaczymy instalacje, fotografie oraz dokumentację działań artystki. Niektóre z prezentowanych w Opolu prac nie były pokazywane publicznie od kilkudziesięciu lat.

Wernisaż otwarty dla wszystkich! Zapraszamy Opolan i turystów 9 października o g.18.00

Na otwarciu wystawy Bettina Bereś, córka artystki, odtworzy peformance "Pranie I" wykonane przez Marię Pinińską-Bereś w galerii ON w Poznaniu w listopadzie 1980 roku.


Wstęp wolny!

Opis wystawy

Jak zwiedzać w pandemii?