Przejdź do treści

warsztaty plastyczno-edukacyjne dla rodzin

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 11.05.2024

…widzę wielki ogród pełen żyznej ziemi…

Galeria zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 4—9 lat na warsztaty plastyczno-edukacyjne towarzyszące wystawie “10 serc” Grupy MEET. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Więckowicz-Żyła — przyrodniczka, psycholożka, artystka i pedagożka, miłośniczka wszelkich gatunków.

Grupa MEET zmieniła galerię Aneks w tymczasowy dom dla dżdżownic. Przez pięć tygodni, pięć przedstawicielek tego wyjątkowego gatunku zamieszkuje czarny kopiec ziemi usypany w osobliwym tunelu. Zapraszamy na spotkanie z rezydentkami, podczas którego dowiemy się o więcej o ich zwyczajach i codziennym życiu a także przygotujemy bankiet z płatków kwiatów.


Małgorzata Więckowicz-Żyła (grupa MEET)

Przyrodniczka, psycholożka, artystka i pedagożka. Absolwentka Psychologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Opolskiego oraz kierunku Rejestracja obrazu na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.Podstawą jej działań jest ciekawość świata i struktury życia. Prowadziła badania naukowe z psychologii i nauk przyrodniczych, uczestniczyła w projektach artystycznych, pisze scenariusze filmów. Jest założycielką ACOTO — firmy, w ramach której prowadzi warsztaty naukowo-artystyczne. Uczy biologii i plastyki w szkole Pro Liberis Silesiae w Opolu.

Wstęp wolny — obowiązują wcześniejsze zapisy:

  • chęć udziału prosimy zgłaszać mailowo pod adresem mwolnicka@galeriaopole.pl w tytule maila wpisując DŻDŻOWNICE
  • prosimy osoby uczestniczące o ubranie się w miarę możliwości na różowo ;)