Przejdź do treści

Warsztaty dla młodzieży z Jerzym Kosałką

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 16.10.2021

 Włam się do galerii! Czyli nie bój się sztuki współczesnej
 – warsztaty dla licealistów z Jerzym Kosałką

Tematem warsztatów będzie sztuka site-specific (sztuka powstająca z myślą o konkretnej przestrzeni), a polem działania aktualna wystawa w galerii. Uczestnicy warsztatów podejmą próbę „włamania się” na ekspozycję, za pomocą różnych strategii wizualnych i performatywnych. W przerwach przewidziano rozmowy na temat "sztuki zawłaszczania" i praw autorskich.

Warsztaty kierowane do młodzieży licealnej

  • 16.10 (sobota), g.11.00 
  • Konieczne wcześniejsze zapisy! Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres: lkropiowski@galeriaopole.pl
  • Limit: 15 osób
  • Czas trwania: ok. 2h
  • Cena: 8 zł
  • Wskazane aby uczestnicy mieli przy sobie smartfony


Jerzy Kosałka

(ur. w 1955 roku w Będzinie)

Artysta multimedialny, performer, w swej działalności używa różnorodnych technik i technologii, realizuje obiekty, makiety, tworzy instalacje i prace w przestrzeni publicznej oraz site-specyfic, zajmuje się również malarstwem.

Dyplom z malarstwa uzyskał w 1981 roku we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego, gdzie następnie był zatrudniony przez pewien czas jako asystent. Pracując na uczelni dołączył do redakcji wydawanego przez studentów „Magazynu Psychoaktywego LUXUS”. Po stworzeniu grupy "Legendarnej Grupy LUXUS" uczestniczył w większości jej wystąpień artystycznych.

Zdobył nagrody i wyróżnienia, m.in. cztery nagrody na 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2009” i Nagrodę im. Krystiany Robb-Narbutt – dla artystów poszukujących i wykazujących się niezależnością.

Przewrotny „dadaistyczny” humor i ironia łączą się w jego realizacjach z nurtem sztuki krytycznej, absurd z aktualnym komentarzem rzeczywistości. Charakterystyczna dla sztuki artysty jest gra ze stereotypami i konwencjami – społecznymi, politycznymi, popkulturowymi a także artystycznymi.

Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Czas
16.10.2021
Uwaga!

g.11.00

Lokalizacja
Galeria Sztuki Współczesnej
pl. Teatralny 1245-056 Opole