Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Transfer przestrzeni

Lokalizacja Galeria Aneks
Czas 09.08.2019 - 25.08.2019
Wystawa prac studentów i wykładowców pracowni rzeźby Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

TRANSFER PRZESTRZENI 

Wystawa jest spotkaniem rzeźbiarzy uznanych, z dużym dorobkiem twórczym z młodym pokoleniem artystów, którzy dopiero wkraczają w świat rzeźby i myślenia o przestrzeni.  Artystyczny dialog opiera się o międzypokoleniowy transfer fascynacji formą rzeźbiarską; zmaganiem się z warsztatem, procesem twórczym, anektowaniem przestrzeni.  

Wystawa gromadzi rzeźby wykonane w różnych technikach. Część projektów  to jednostkowe odlewy żeliwne, które udało się zrealizować dzięki współpracy Wydziału Sztuki z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.  Są to efekty technologicznie procesu, w którym styropianowy model rzeźby zostaje zalany w piaskowej formie ciekłym żeliwem o temperaturze 1250 stopni.

Artyści

prof. Marian Molenda
dr Wit  Pichurski 
dr Ignacy Nowodworski 
Marta Balsam 
Karolina Mesjasz 
Klaudia Woźniak 
Bartek Karwat
Denys Metelin

 

Kurator

Ignacy Nowodworski 

Czas
09.08.2019 - 25.08.2019
Uwaga!
  • wernisaż 9 sierpnia godz.18.00
     
  • wystawa czynna do 25 sierpnia 
Lokalizacja
Galeria Aneks
pl. Teatralny 12,46-045 Opole