Przejdź do treści

taniec: w rodzinie Ciałodźwiękoruchy

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 10.11.2024
Regularne zajęcia ruchowe w GSW Opole. Projekt t@niec finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

t@niec
w rodzinie | Aleksandra Bożek-Muszyńska
10.11 niedziela g.11.00

Ciałodźwiękoruchy

warsztaty improwizacji ruchowo-dźwiękowej dla rodzin z dziećmi w wieku 5—6 lat

Podczas warsztatów w roli głównej wystąpi nasze ciało. Oddamy mu głos i pozwolimy mu dźwięczeć, brzęczeć i hałasić, syczeć, plumkać i bimbonić w swoim własnym i niepowtarzalnym języku! Co nam wyszepczą kolana? Jakie marzenia mają łokcie? I jak one wszystkie mogą zadźwięczeć jako jeden wielki poruszający się chór?

Poprzez różne zabawy ruchowe i swobodną improwizację będziemy podsycać naszą ciekawość i pobudzać wyobraźnię oraz uruchamiać indywidualną ekspresję i uwalniać radość, która w nas drzemie.

dla kogo? Warsztaty są wydarzeniem międzypokoleniowym, dlatego do udziału zapraszamy bardzo serdecznie dzieci wraz z bliskimi im dorosłymi w różnym wieku: rodzicami, ciociami, wujkami, dziadkami i babciami. 

  • dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 5—6 lat
  • udział bezpłatny, zapisy: mwolnicka@galeriaopole.pl (ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń)
  • prosimy o przyjście w wygodnym stroju, niekrępującym ruchów
  • spotkanie trwa godzinę

Aleksandra Bożek-Muszyńska 

improwizatorka, choreografka, performerka

Od ponad dekady prowadzi zajęcia z improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Stypendystka programów tanecznych, zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych. Jest twórczynią kilkunastu autorskich choreografii, a jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. W swoich pracach bada granice między prostotą i naiwnością, prezentacją i facylitacją oraz znajdowaniem schematów i łamaniem ich. Aspekt wizualny oraz swoiste poczucie humoru są charakterystyczne dla jej prac. Jej ciało reaguje bardzo dobrze, kiedy może robić to, co lubi.

Projekt t@niec finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy #KrajowyPlanOdbudowy #KorzyściDlaCiebie #NextGenerationEU #FunduszeUE

kuratorka: Magda Wolnicka