Przejdź do treści

Taniec, ruch, galeria

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 19.06.2024

Spotkania ruchowe w GSW z Natalią Iwaniec


 • Lekcja siedząca
   g.11.00

Zapraszamy seniorów oraz wszystkie zainteresowane osoby, dla których wyzwaniem jest intensywna aktywność ruchowa w pozycji stojącej, do wspólnego działania: rozruszania, oswajania i poszerzania - tego co w ciele, jak i w głowie. Spotkanie składać się będzie z części ruchowej - lekcji - oraz luźnej rozmowy wokół programu Galerii.

Lekcja jest skierowana do wszystkich osób, które chcą się poruszać w kreatywny sposób. Podczas spotkania będziemy delikatnie ożywiać nasze ciało i mobilizować je do pracy z przyjemnością. Przez większość sesji będziemy siedzieć - zadania i ćwiczenia zostaną dobrane w taki sposób, by móc je wykonać w pozycji siedzącej. W procesie poznawania możliwości, elastyczności oraz potrzeb naszego ciała prowadzić nas będzie ruch i wyobraźnia.

 1. Prosimy o przyjście w wygodnym stroju, niekrępującym ruchów.
 2. Szczegółowe informacje: mwolnicka@galeriaopole.pl
 3. Udział w cenie biletu wstępu do Galerii.*
  * seniorzy: bilet ulgowy (5 zł) lub specjalny (1 zł) za okazaniem karty Opolski Senior


 • Lekcja Gaga / people
  g.19.00-20.00

Warsztaty dla dorosłych i młodzieży ( powyżej 16 roku życia) niezależnie od doświadczenia ruchowego czy tanecznego.

Gaga jest wyjątkową metodą pracy z ciałem, która łączy ruch i wyobraźnię. Prowadzenie: Natalia Iwaniec - tancerka i choreografka, certyfikowana instruktorka metody Gaga. To język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie. Jest to metoda pracy z ciałem skierowana zarówno do tancerzy (moduł Gaga / dancers) jak i wszystkich, którzy lubią się ruszać (moduł Gaga/ people). Dzięki tej praktyce ciało uzyskuje większą giętkość, elastyczność i siłę. Gaga jest narzędziem do poszerzenia świadomości swoich możliwości takimi, jakimi one są naturalnie. Doświadcz przyjemności z ruchu w przyjaznej atmosferze. Więcej o Gaga: http://gagapeople.com/english/

 1. Lekcja rozpoczyna się o g.19.00 prosimy jednak o przyjście minimum 15 minut przed spotkaniem (18.45). Osoby, które będą chciały wejść na zajęcia po g. 19.00 nie zostaną wpuszczone na salę. Zajęcia trwają godzinę.
 2. Warsztaty odbędą się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, pl. Teatralny 12.
 3. Bilet wstępu w cenie 15 zł należy zakupić przed warsztatami w kasie biletowej GSW.
 4. Strój: wygodny, niekrępujący ruchów - można przebrać się na miejscu. Polecamy zabrać ze sobą wodę.
 5. Prosimy o odpowiedzialność - jeśli obserwujesz u siebie niepokojące objawy, masz przeziębienie czy gorzej się czujesz - pozostań w domu.

Natalia Iwaniec

Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec). Prowadziła zajęcia na licznych festiwalach tanecznych w Polsce i za granicą, uczyła m.in. w Rambert School of Ballet and Contemporary Dance (zarówno w szkole, jak i profesjonalnym zespole), Trinity Laban Conservatory of Music and Dance, Central Europe Dance Company w Budapeszcie. Uczestniczyła w prestiżowym projekcie-warsztacie dla tancerzy u choreografki Yasmeen Goddder (Tel Aviv). Stworzyła choreografie do wielu spektakli min. dla Teatru im. Williama Horzycy w Toruniu, Teatru Migro i Capelli Cracoviencis w Krakowie.

 • Koordynacja programu ruchowego GSW: Magda Wolnicka