Przejdź do treści

Rozmowa. O żeńskich końcówkach w języku polskim

Lokalizacja Poza GSW
Czas 06.05.2021

Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie Malv Miel "Dziewczyna szatana"

O żeńskich końcówkach w języku polskim

Rozmawiają dr hab. Anna Tabisz i Anita Dmitruczuk

Oglądaj na FB @gswopole 6.05 g. 19.00

O żeńskich końcówkach i problemach z językiem. O tym jak polubić feminatywy i czy słowa wyznaczają granice wyobraźni. O tym czy w życiu i w języku potrzebne nam naukowczynie, prezydentki, astronautki i rewolucjonistki.

Anita Dmitruczuk – dziennikarka, redaktorka, propagatorka postawy szacunku dla przyrody. Z wykształcenia prawniczka, studiowała także politologię i podyplomowo zarządzanie środowiskiem przyrodniczym. Od 2014 roku redaktorka naczelna opolskiego dodatku do „Gazety Wyborczej”. Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych o tematyce ekologicznej i dziennikarskiej. Właścicielka wyżła węgierskiego Belfasta i fanka ważek.

dr hab. Anna Tabisz – lingwodydaktyczka, językoznawczyni, kierowniczka Katedry Języka Polskiego w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. Jej zainteresowania badawcze mieszczą się w obrębie: dyskursu edukacyjnego, lingwodydaktyki, lingwistyki tekstu, pragmalingwistyki oraz psycholingwistyki. Członkini Rady Miasta Opola i Rady Dzielnicy IX „Stare Miasto” w Opolu. Prywatnie żona taternika i mama dwóch córek – Julii i Hani. Miłośniczka sztuki oraz prozy Johna Maxwella Coetzeego i Olgi Tokarczuk.

Czas
06.05.2021
Uwaga!

godz. 19.00 – FB @gswopole (online)

Lokalizacja