Przejdź do treści

Premiera kalendarza GSW 2023

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 06.12.2022
Mikołajki w Galerii - wydawnictwo pełne nadziei.

Premiera kalendarza GSW 2023

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz trzeci wydała kalendarz ilustrowany pracami opolskich twórców. Tematem przewodnim kalendarza na rok 2023 jest Nadzieja.

  • Nadzieja

Ostatni rok sprawił, że szczególnie mocno odczuliśmy znaczenie i potrzebę nadziei. Galeria zaprosiła do współpracy dwanaście osób, które różnorodnie zinterpretowały hasło przewodnie. Są to: Klaudia Eckert, Halina Fleger, Mykola Kravets, Marina Lykho, Anna Molokanova, Katarzyna Mular, Mikołaj Neronowicz, Nataliia Nosova, Bartosz Posacki, Marek Szymczak, Anastasia Vodianko, Anna Zadworna. Wszyscy związani są z Opolem - ukończyli opolską uczelnię artystyczną lub współtworzą lokalne środowisko twórcze.

  • Kalendarz

Kalendarz swoją formą nawiązuje do poprzednich projektów. Wykonany jest w podręcznym formacie 15x15 cm, posiada miękką okładkę i oryginalny odkryty grzbiet. Rozkłada się “na płasko” co pozwala na wygodne prowadzenie zapisków i notatek. Zawiera miesięczną rozpiskę, czytelny rozkład całego tygodnia na rozkładówce oraz wstążeczkę, dzięki której możemy zaznaczyć ważne treści w kalendarzu. Na końcu znajduje się notatnik, gotowy pomieścić wiele treści. Liczymy, że w tym kalendarzu będą mogli Państwo notować tylko same przyjemne wydarzenia, łącznie z tymi organizowanym przez naszą galerię, na które z góry serdecznie zapraszamy.



6 grudnia | g.18.00 | sala dolna | wstęp wolny

 Zapraszamy na premierowe spotkanie wraz z artystami i artystkami - w mikołajkowym, luźnym klimacie. Zachęcamy do zakupu wydawnictwa - polecamy się na cały nadchodzący rok!

premierowa cena kalendarza: 36 zł (6.12 g.18.00)