Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Poznaj werdykt jury

Zapraszamy do zapoznania się z uzasadnieniem wyboru laureatów Salonu Jesiennego 2020 .

Najważniejsza impreza konkursowa opolskiego środowiska artystycznego trwa w GSW.

Zachęcamy do zapoznania się w protokołem komisji oceniającej prace.
Zapraszamy na wystawę do GSW tylko do 27.09 (nieczynna 7-9.09).

Gratulujemy nagrodzonym!

Dnia 04.09.2020 roku, komisja w składzie:

Prof. Marek Grzyb – przewodniczący,

Prof. Aleksandra Janik,

Prof. Norman Smużniak.

podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród:

  • Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego (Grand Prix) otrzymuje Paulina Ptaszyńska za dyskretną estetykę i kulturę wizualną, spójność percepcyjną, harmonię dźwięku, obrazu i pustki.
  • Nagrodę Prezydenta Miasta Opola otrzymuje Michał Krawiec za zaproszenie do podróży w czas przeszły. Za odkrywanie autorskich mikroświatów. Za trójwymiarową wyprawę w estetyczną grę fotografii, filmu akcji i komiksu.
  • Nagrodę ZPAP Okręgu Opolskiego otrzymuje Ewa Wrzodek-Kałuzińska za autorski graficzny pamiętnik pełen wspomnień, marzeń, refleksji, odniesień. Za subtelną formę i klarowne połączenie elementów kompozycji.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia Paulinie Ptaszyńskiej za interesujące łączenie aspektu emocjonalnego i rozumowego skutkujące subtelną kombinacją kameralności instalacji z wymiarem astronomicznym oraz kompozycyjnej abstrakcyjności z fizykalnym konkretem.