Przejdź do treści

Piotr Musiał

Media:

Fotografia

Rok urodzenia:

1973

Związek z Opolem:

opolanin od 1978 roku, mieszkający, pracujący i tworzący w Opolu

Wykształcenie artystyczne:

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

Akademia Fotografii Kraków

Fotoedukacja Katowice

Uczestniczyłem w kilkudziesięciu kursach i warsztatach z zakresu fotografii, pod okiem najlepszych fotografów w Polsce i na świecie.

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • Tokyo International Foto Awards 2018 - 2 Miejsce (Silver Winner) w kategorii People/Portrait
  • Tokyo International Foto Awards 2018 - 3 Miejsce (Bronze Winner) w kategorii Fine Art/Portrait
  • Chromatic Awards 2018 - 3 Miejsce w kategorii Fashion/Beauty
  • Monochrome Photography Awards 2016 - 1 Miejsce w kategorii Fashion & Beauty, Fotograf roku w kategorii Fashion & Beauty
  • Ponad 50 nagród, wyróżnień i nominacji w międzynarodowych konkursach fotograficznych

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

Tematem moich zdjęć są najczęściej ludzie, w szczególności kobiety. Fascynuje mnie wydobywanie z nich czegoś zupełnie nowego. Ale bywa też odwrotnie – modelka jest niejako plasteliną, z której lepię i jest mi potrzeba jedynie żeby zrealizować mój pomysł. Wtedy jej osoba i osobowość jest tak naprawdę gdzieś w tle a ona sama jest narzędziem bo najważniejsze jest uchwycenie jakiejś wizji kłębiącej się w mojej głowie.

Fascynuje mnie fotografia studyjna. Choć niekoniecznie miejscem robienia zdjęć jest studio fotograficzne. Bardziej chodzi mi o to żeby kreować obraz za pomocą różnego rodzaju oświetlenia studyjnego, by wydobywać z własnej głowy pomysły i przekładać je na gotowy kadr za pomocą światła.

Fashion, beauty, portret, glamour, akt – w takich rodzajach fotografii najczęściej się poruszam i najlepiej się odnajduję. Ale staram się nieustannie próbować czegoś nowego i tak trochę żongluję fotografią – technikami, światłem, tematem. Celowo i świadomie łamię swoje własne schematy oraz przyzwyczajenia. Czasem jest to uzależnione od pomysłu na zdjęcie a czasem od nastroju w danej chwili.

Generalnie do fotografii podchodzę dość szeroko i swobodnie, staram nie zamykać się w jakiejś konkretnej konwencji, lubię poszukiwać, zmieniać, eksperymentować.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

podróże, sztuka i rodzina

Kontakt:

666902107

Strona internetowa: