Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ewelina Kędzia

Media:

Grafika Ilustracja

Rok urodzenia:

1996

Związek z Opolem:

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego i mieszkanka Opola

Wykształcenie artystyczne:

Ewelina Kędzia związana jest z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Swoja twórczość połączyła z Opolem wybierając się do niego w 2015 roku na studia licencjackie, a po trzech latach magisterskie, które ukończyła w 2020 roku uzyskując tytuł magistra sztuki.

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Benq na projekt ilustrowanego wygaszacza ekranu w 2019 r.
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie na plakat ''Srebro/Silver'' w Legnicy w 2019 r.
  • Udział w 16 Międzynarodowym Biennale Plakatu Teatralnego Młodych Rzeszów-Koszyce 2019
  • Udział w Międzynarodowym projekcie ''PrintCard'' Wrocław w 2019 r.
  • Wyróżnienie w konkursie na ''Kartki z Opola 2018'' Stowarzyszenia OPAK

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

Autorka stara się brać aktywny udział w życiu kulturalnym Opola. Angażuje się w projekty prowadzone na terenie miasta, dzięki czemu w 2018 roku można było zobaczyć zaprojektowaną przez nią pocztówkę reklamującą Opole, czy też plakat promujący sztukę ,,Książę i prawda’’ Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. W 2018 roku również jej prace można było zobaczyć na ulicach miasta, ponieważ stworzyła identyfikację Dni Opola 2018. W swoich ilustracjach często porusza tematykę kobiecości i ciała. Jej bohaterki nie są postaciami wyidealizowanymi, przez co łatwiej się z nimi zidentyfikować. Uzupełnieniem ilustracji jest bogata roślinność, tak często utożsamiana z kobiecą naturą. Projekty nie są jednak pozbawione humoru i delikatnego mrugnięcia okiem, dzięki czemu ich odbiór jest jeszcze przyjemniejszy. Jej marzeniem jest współpraca z wydawcami przy tworzeniu książek dla młodych i starszych czytelników. Marzenia powoli się spełniają i pod koniec 2020 roku ukaże się jej pierwsza publikacja we współpracy z Magdaleną Schatt.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

Poza sztuką artystka umiłowała sobie kolarstwo szosowe, które daje jej niesamowitą radość, wolność i odprężenie. W ciepłe dni, można więc ją spotkać na rowerze, eksplorującą ulice Opola.

Jest również wegetarianką i miłośniczką zwierząt, co przekłada się na jej zaangażowanie w projekty mające na celu poprawić dobrostan zwierząt, lub tez szerzyć wiedzę na temat roślinnej diety, czego może być przykładem książka kucharska, którą stworzyła we współpracy z Kampanią Otwartych Klatek ''RoślinnieJemy''.

Kontakt:

ewelina.kedzia@gmail.com