Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Emilia Święcka

Media:

Grafika Ilustracja Rysunek Design Sztuka internetowa Sztuka wideo

Rok urodzenia:

1993

Związek z Opolem:

Mieszkam 21 lat :)

Wykształcenie artystyczne:

2018-2020 - Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (spec. projektowanie graficzne i nowe media)

 

2013-2018 - Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (spec. komunikacja wizualna)

 

2009-2013 - Publiczne Liceum Plastyczne w Opolu (spec. reklama wizualna)

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • Współtworzenie spotu dla 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy 2019 (Animacja)
  • Współorganizacja projektu "Ilustragan" (edycja 2, 3 i 4), którego efektem jest zbiorowa wystawa ilustracji studentów, absolwentów i pracowników Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, a od dwóch lat także wydanie publikacji z ilustracjami z wystawy pod tym samym tytułem. W projekcie brałam udział jako współorganizator a także twórca ilustracji.
  • Działalność w Grupie MURKI (2019-2020); Realizacja projektów streetartowych: “Mural: od wody po kosmos”
  • Udział w licznych wydarzeniach audiowizualnych i wystawach w kraju. m.in. AV Performens - Lampyris Noctiluca - zrealizowany z opolskim Djem Pawłem Muraszko, publiczności znanym jako Hudini
  • Projekt książeczki wraz z ilustracjami o opolskiej legendzie o Księżniczce Esterze. Projekt wykonany z okazji urodzin Zamku Górnego w Opolu.

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

Mam bardzo elastyczne podejście do twórczości zarówno w formie jak i podejmowanych tematach. Bardzo lubię tworzyć animacje, projekty graficzne, wizualizacje wideo w programach komputerowych. Dużą radość czerpię przy pracy tradycyjnymi narzędziami - ołówek, akwarela, tusz. Od 3 lat zajmuję się również kaligrafią współczesną.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

Inspirację czerpię z otoczenia, z kreskówek, bajek, książek. Bardzo lubię oglądać i otaczać się twórczością innych ludzi. W moim pokoju można znaleźć ilustrację różnych artystów. Jestem bardzo wrażliwą osobą więc często muzyka ma również wpływ na moją twórczość.

Po za sztuką lubię spacery z psem, spotkania z przyjaciółmi, książki (kryminał, fantastyka, reportaż).

Kocham podróże w przepiękne miejsca ♥

Kolekcjonuję pocztówki!

Kontakt:

swieckae@gmail.com

Strona internetowa: