Przejdź do treści

Ewa Kałuzińska

Media:

Malarstwo Grafika Ilustracja Rysunek Design Fotografia Różnego rodzaju techniki rękodzieła DIY

Rok urodzenia:

1984

Związek z Opolem:

Z Opolem wiąże mnie nieodległe miejsce zamieszkania oraz studia na Uniwersytecie Opolskim.

Wykształcenie artystyczne:

WYKSZTAŁCENIE

  •  Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (obecnie Wydział Sztuki)

Magister sztuki

  •  Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu na kierunku Reklama cyfrowa z elementami technik multimedialnych i fotopoligraficznych.

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • Wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. Uczestnik plenerów malarskich. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz członek Nyskiej Grupy Artystycznej.
  • Zawodowo pracuję na stanowisku instruktora w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie od 2009 roku. Zajmuję się głównie projektowaniem graficznym, w którym mam spore doświadczenie. Realizowałam wiele projektów, będąc odpowiedzialną za identyfikację wizualną imprezy/wydarzenia. Tworzę infografiki, jak również ilustracje. W zakres moich obowiązków wchodzi web-design jak również przygotowanie projektu do druku offsetowego. Wielokrotnie współpracowałam z instytucjami, stowarzyszeniami, placówkami oświatowymi oraz indywidualnymi klientami nad projektami graficznymi.

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

Prywatnie zajmuję się malarstwem sztalugowym, jednak w kręgu moich zainteresowań znajdują się również inne techniki twórczego wyrazu, takie jak fotografia czy nowe media. Uczestniczyłam w plenerach międzynarodowych. Biorę udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz konkursach. Do tej pory odbyły się jej 4 wystawy indywidualne (2010-ZPAP Opole, 2011-Bastion Św. Jadwigi Nysa, 2012-BP Atelier Opole, 2012-Galeria SOK Strzelce Opolskie).

Zawodowo pracuję na stanowisku instruktora w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie od 2009 roku. Zajmuję się projektowaniem graficznym, fotografią, organizacją imprez, wystaw i konkursów. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży a także zajęcia z rękodzieła dla dorosłych.

Kontakt:

ewawrzodek@gmail.com