Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ewa Kałuzińska

Media:

Malarstwo Grafika Ilustracja Rysunek Design Fotografia Różnego rodzaju techniki rękodzieła DIY

Rok urodzenia:

1984

Związek z Opolem:

Z Opolem wiąże mnie nieodległe miejsce zamieszkania oraz studia na Uniwersytecie Opolskim.

Wykształcenie artystyczne:

WYKSZTAŁCENIE

  •  Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (obecnie Wydział Sztuki)

Magister sztuki

  •  Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu na kierunku Reklama cyfrowa z elementami technik multimedialnych i fotopoligraficznych.

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • Wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. Uczestnik plenerów malarskich. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz członek Nyskiej Grupy Artystycznej.
  • Zawodowo pracuję na stanowisku instruktora w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie od 2009 roku. Zajmuję się głównie projektowaniem graficznym, w którym mam spore doświadczenie. Realizowałam wiele projektów, będąc odpowiedzialną za identyfikację wizualną imprezy/wydarzenia. Tworzę infografiki, jak również ilustracje. W zakres moich obowiązków wchodzi web-design jak również przygotowanie projektu do druku offsetowego. Wielokrotnie współpracowałam z instytucjami, stowarzyszeniami, placówkami oświatowymi oraz indywidualnymi klientami nad projektami graficznymi.

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

Prywatnie zajmuję się malarstwem sztalugowym, jednak w kręgu moich zainteresowań znajdują się również inne techniki twórczego wyrazu, takie jak fotografia czy nowe media. Uczestniczyłam w plenerach międzynarodowych. Biorę udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz konkursach. Do tej pory odbyły się jej 4 wystawy indywidualne (2010-ZPAP Opole, 2011-Bastion Św. Jadwigi Nysa, 2012-BP Atelier Opole, 2012-Galeria SOK Strzelce Opolskie).

Zawodowo pracuję na stanowisku instruktora w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie od 2009 roku. Zajmuję się projektowaniem graficznym, fotografią, organizacją imprez, wystaw i konkursów. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży a także zajęcia z rękodzieła dla dorosłych.

Kontakt:

ewawrzodek@gmail.com