Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Natalia Nosova

Media:

Ilustracja Design Sztuka wideo

Rok urodzenia:

1993

Związek z Opolem:

W 2018 roku skończyłam studia magisterskie na Wydziale Sztuki UO, a obecnie tu mieszkam i pracuję

Wykształcenie artystyczne:

2011-2015-Narodowy Uniwersytet "Politechnika Lwowska", Wydział Architektury i Wzornictwa (spec. wzornictwo)

2016-2018-Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (spec. projektowanie graficzne i nowe media)

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • "Odbicia"- wspólna wystawa prac razem z Józefem Chyżym, Galeria WuBePe, 2020, Opole, PL
  • Stworzenie spotu dla 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy 2019 (animacja - Emilia Święcka)
  • "Essentia"- wystawa indywidualna, Galeria Panaceum, 2018, Opole, PL
  • AV Performance "Bardo" pod czas II edycji NOKTA Festival, Teatr Kochanowskiego w Opolu, 2019
  • Udział w licznych zbiorowych wystawach i wydarzeniach audiowizualnych w kraju i za granicą (2017-2020)

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

W swojej twórczości podejmuję pytania o działania mechanizmu świata wewnętrznego człowieka i jego interakcje - ze sobą, z innymi ludźmi, zwierzętami, wszechświatem i naturą. Głównie akcentuję ludzką niedoskonałość i kruchość, które tak bardzo występują w kontraście z niezmiennością siły natury. Często łączę obraz człowieka z motywami roślinnymi, sakralnymi oraz kosmicznymi. Używam różnych symboli. Każdy detal ma konkretne znaczenie; staram się je dobierać do stanu emocjonalnego, który chcę przekazać ilustracją. Pracuję w technice grafiki tradycyjnej jak i komputerowej.

W swoich realizacjach audiowizualnych rytm muzyczny łączę z ruchem ludzkiego ciała lub różnymi abstrakcyjnymi kształtami. Proces przygotowania wygląda tak, że najpierw szykuję materiał wideo, później w programie modyfikuję obraz i dopełniam efektami.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

Inspiruje mnie przede wszystkim świat wewnętrzny człowieka - tak z dobrej jak i ze złej strony. Staram się go zawsze zrozumieć głębiej, dojść do pierwotnego znaczenia. Dlatego lubię filmy i książki, które wywołują refleksję i dają odpowiedzi na ważne pytania. Zachwycam się osobowością oraz twórczością szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który ma ogromny wpływ na mnie i moją działalność, a także twórczością rosyjskiego reżysera pochodzenia ormiańskiego Siergieja Paradżanowa. Bardzo mnie inspirują spotkania z ludźmi, twórcza współpraca, wycieczki w góry i moje miasto Lwów, z którego pochodzę.

Kontakt:

natalianosova903@gmail.com