Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Sebastian Maurycy Huczyński

Media:

Malarstwo Rysunek Fotografia Sztuka wideo krytyka artystyczna , teoria i filozofia sztuki współczesnej

Rok urodzenia:

1990

Związek z Opolem:

studia artystyczne,praca

Wykształcenie artystyczne:

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im E.Gepperta we Wrocławiu ,na kierunku malarstwo w 2018 r.

 

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Historia Sztuki w 2016 r.

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • Uczestnik wystaw indywidualnych w Polsce min .Opole (2016),Wrocław(2018 ) , Gliwice(2020 , Nysa(2018),
  • Uczestnictwo w wystawach zbiorowych w Polsce min.Krosno(2018),Kraków(2016) Kędzierzyn-Koźle,(2015)Opole(2019)
  • Uczestnictwo w 29 Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje 2019, organizowanym przez Galerie Sztuki w Legnicy
  • Uczestnictwo w konferencjach naukowych dotyczących sztuki min: Sztuka Polska na Ziemiach Północnych i Zachodnich od 1981 do współczesności (Wrocław 2016)

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

Głównym obszarem moich poszukiwań jest abstrakcja geometryczna jako nośnik idei matematycznego modułu poprzez malarstwo.Przetworzona rzeczywistość może funkcjonować jako metafora , znak , symbol w obrazie .Buduje moje obrazy z najprostszych figur geometrycznych :kół , kwadratów , prostokątów ,istotnym problemem jest dla mnie doświadczenia w zakresie koloru , przestrzeni , nadania obrazowi" siły w odbiorze" .Bardzo ważnymi są dla mnie moi pierwsi ojcowie w malarstwie: ,śp Bolesław Polnar ,Prof. Piotr Błażejewski ,Prof.Jacek Jarczewski .którym dużo zawdzięczam.Spotkanie z wrocławskim strukturalizmem podczas studiów zmieniło moje myślenie o samej strukturze i myśleniu o obrazie.Eksperymentuje z nietypowymi formatami, tonda, czy podobrazia trójkątne, tak samo w aspekcie technologicznym np łączenie gipsu i farby.Uprawiam także rysunek oraz video -art , gdzie łączę elementy zaczerpnięte z abstrakcji wraz z rzeczywistością.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

podróże , literatura ,sport, film

Kontakt:

la.sebastiane@tlen.pl

Strona internetowa: