Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Michał Krawiec

Media:

Grafika Ilustracja Rysunek Fotografia Instalacja

Rok urodzenia:

1983

Związek z Opolem:

Związany z Opolem od urodzenia

Wykształcenie artystyczne:

Absolwent opolskiego Instytutu Sztuki obecnie Instytutu Sztuk Wizualnych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego

Doświadczenie zawodowe, w tym osiągnięcia z dziedziny sztuki, publikacje:

  • Członek Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie oraz Związku Polskich Artystów Plastyków
  • 3 miejsce w Międzynarodowy Konkursie Kreacji Fotograficznej Cyberfoto 2019
  • Udział w wystawie głównej "Zanurzeni w Obrazach/Immersed in immages" Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie 2018
  • Udział w Wystawie głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni w 2019
  • Nagroda publiczności na Salonie Jesiennym w 2018 Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu
  • Nagroda ZPAP na Salonie Jesiennym w 2013 Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Charakter twórczości, w tym media, problematyka, tematyka prac:

W swojej twórczości staram się badać kondycję współczesnego człowieka, próbuję ją oceniać lecz nie narzucać odbiorcy mojego sposobu myślenia. Problematyka jaką poruszam poprzez grafikę i fotografię dotyka  problemów z jakimi zmagamy się jako ludzie, czy mówiąc ogólniej - jako ludzkość, są to zagadnienia polityczno-społeczno-gospodarcze. Coraz częściej zaczynam także patrzeć na te problemy, nie z perspektywy ludzkości, a raczej jako kosmita zwany Człowiekiem, zamieszkujący planetę Ziemia. Planetę, którą niestety bardzo mocno degradujemy; co ciekawe, na przestrzeni ostatnich 200 lat, zniszczyliśmy ją bardziej niż kiedykolwiek wcześniej mógł ją zdegradować jakikolwiek inny gatunek. W mojej twórczości łączę fragmenty sfotografowanej rzeczywistości wybierając tylko te elementy, które w danym momencie są mi potrzebne i mają oprócz wartości estetycznej pewną wartość symboliczną. Z połączenia tych fragmentów rzeczywistości powstają przestrzenie miejskie nieistniejące, będące tylko moją kreacją. Inspirację odnajduję również w typografi i komunikacji piktogramowej miast, którą również wplatam w swoją twórczość.

Inspiracje, hobby, zainteresowania poza sztuką:

Moim hobby i inspiracjami są podróże, bardzo lubię jeździć na rowerze i często nim się przemieszczam po Opolszczyźnie i nie tylko. Oprócz jazdy rowerem bardzo lubię góry i zimę ze śniegiem co wiąże się z drugą moją aktywnością sportową a jest nią jazda na snowbordzie.

Kontakt:

tel.51412227, misiekkrawiec.graphic@gmail.com

Strona internetowa: