Przejdź do treści

Odro, moja przyjaciółko. Otwarte warsztaty

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 27.04.2023 - 28.04.2023

Warsztaty z robienia transparentów „Odro, moja przyjaciółko”

Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej na plastyczno-poetyckie warsztaty z wykonywania transparentów dla Odry — rzeki, która od wieków kształtuje charakter naszego miasta.

W 2023 roku chcemy zadbać o naszą wodną przyjaciółkę. W symboliczny sposób przytulić ją słowami i ulżyć jej w cierpieniu spowodowanym katastrofą ekologiczną sprzed roku.

Rzeka jest przyjaciółką nas wszystkich! Opowiedzmy jej o tym, jak bardzo ją cenimy, jak miło wspominamy rodzinne odpoczywanie nad wodą, pierwsze spacery z ukochaną osobą wzdłuż jej brzegów, weekendowe przejażdżki rowerem w jej bliskości — stwórzmy dla niej poemat lub krótki wiersz.

Transparenty w galerii przygotujecie indywidualnie bądź w grupie przyjaciół. Możecie na nich rysować, pisać, wyklejać. Czułe słowa będą mile widziane!

 • Kto może?
  Zapraszamy rodziny, dzieci z opiekunami, przyjaciół, studentów, studentki, seniorów i seniorki. Ludzi zapracowanych i odpoczywających!
 • Prowadzące:
  Wszystko odbywać się będzie pod czujnym okiem polonistki i kulturoznawczyni Justyny Oleksy oraz artystki Natalii Nosovej.
 • Partner warsztatów: Stowarzyszenie Przyrodniczo-Kulturalne „Pod Prąd”

 • Po co ta akcja?
  29 kwietnia (sobota) o g.17.00 rozpocznie się w Opolu „Marsz dla Odry” realizowany przez ekologów i ekolożki z całej Polski, mający na celu zwrócenie uwagi na to, że Odra to żywy organizm! Opolski odcinek marszu organizuje Stowarzyszenie Przyrodniczo-Kulturalne „Pod Prąd”. Jeśli nie możesz z nami spacerować 29.04, zostaw swój transparent pod opieką ekologów.

 • Co zabrać?
  Jeśli możesz, przynieś ze sobą materiał, chustę, drewniane podpory, na których umocujesz transparent. Recyklingujemy niepotrzebne rzeczy. Liczymy na Twoją wyobraźnię, a ze swojej strony również zapewniamy materiały plastyczne. Jednak przede wszystkim zachęcamy do wykorzystywania rzeczy znalezionych w domu!

 • Wstęp wolny!