Przejdź do treści

Laboratorium praktyk siostrzeństwa

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 28.09.2021
Taniec / Ruch / Galeria

Laboratorium praktyk siostrzeństwa 

wtorek 28.09 godz. 18.00-20.00

Prowadzenie: Magda Fejdasz i Monika Szpunar

Podczas zajęć chcemy podzielić się naszymi praktykami pracy z ciałem, ruchem i głosem do budowania tego, co wspólne przy jednoczesnym wzmacnianiu tego co indywidualne. Poprzez praktykę ruchową jak i pracą z wyobraźnią, pragniemy stworzyć dla uczestników i uczestniczek otwartą przestrzeń na spotkanie się ze swoim ciałem i z drugim człowiekiem. Wspólnie skoncentrujemy się na zagadnieniu własnej narracji (co nas motywuje, kiedy się poruszamy) oraz sposobem, w jaki współgra ona z oddechem, ruchem i pamięcią ciała. Będziemy badać, jak dialog z sobą samą może wzmocnić oraz uformować indywidualne i wspólne działania. W ramach naszych zająć czerpiemy z technik tańca współczesnego, choreografii, improwizacji, ćwiczeń performatywnych oraz somatycznych. Pracujemy indywidualnie jak i w duetach, studiując ciało oraz jego potencjał.

  • Warsztaty otwarte dla dorosłych i młodzieży ( powyżej 15 roku życia) ciekawych pracy z ciałem, niezależnie od doświadczenia ruchowego czy tanecznego.
  • Praca w parach/ duetach - zachęcamy do przyjścia na warsztaty ze swoją siostrą, przyjacielem, partnerem, tatą lub kuzynką :) Można także bez - na pewno znajdziemy osobę do pary!

//

wstęp: 10 zł (płatne w Kasie Biletowej GSW przed warsztatami)

zapisy: mwolnicka@galeriaopole.pl (w tytule LABORATORIUM)

uwaga - ilość miejsc ograniczona!


Magda Fejdasz

choreografka, aktorka, performerka. W 2013 ukończyła AST w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała m.in. z Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, TR Warszawa/ Muzeum POLIN, Komuną/Warszawa i kolektywem Dotcompany oraz Martą Ziółek, Renatą Piotrowską, Weroniką Pelczyńską i Moniką Szpunar. Współtworzy inicjatywę choreograficzną praktyki siostrzeństwa.


Monika Szpunar

absolwentka London Contemporary Dance School i ACTS/Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu. Współtworzy londyński girl band The Yonis, inicjatywę choreograficzną praktyki siostrzeństwa oraz Laboratorium Ciała w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Tworzy również autorskie projekty i spektakle oraz pracuje jako choreografka do przedstawień teatralnych oraz filmów. Jako tancerka i performerka pracowała z takimi artystami jak: Victor Quijada, Richard Siegal, Dan Van Huynh, Elinor Lewis, Weronika Pelczyńska, Kaori Ito, Kasia Witek, Agnieszka Glińska, Rafaela Sahyoun oraz Stefano Silvino.


fot. Helena Ganjalyan


Monika Szpunar i Magda Fejdasz - Laboratorium praktyk siostrzeństwa


Czas
28.09.2021
Uwaga!

g. 18.00-20.00

Lokalizacja
Galeria Sztuki Współczesnej
pl. Teatralny 1245-056 Opole