Przejdź do treści

KSENOFILIA

Lokalizacja Galeria Aneks
Czas 03.08.2018 - 02.09.2018
Walkusz bardzo ceni wartości wypływające ze spontaniczności spotkania z drugim człowiekiem, dlatego zdjęcia wykonywane są najczęściej, na ulicach miast całego świata. Jest zafascynowany unikalnością każdej ludzkiej twarzy, konsekwentnie zapisuje aparatem fotograficznym portrety napotkanych osób.

Andrzej Walkusz
KSENOFILIA
Wystawa fotografii

4.08 - 2.09.2018
Wernisaż 3.08.2018 o godz. 18.00 połączony ze spotkaniem autorskim 
Wstęp wolny

Andrzej Walkusz urodził się w 1956 roku na Dolnym Śląsku, studiował kierunek kinematograficzny we Wrocławiu. Mieszka w Dusseldorfie. Od 1992 roku pracuje jako dźwiękowiec oraz asystent operatora dla WDR, niemieckiej stacji telewizyjnej w Kolonii. W swojej pracy najbardziej ceni to, że każdy dzień przynosi mu nowy temat i pozwala poznać ludzi z różnych środowisk i krajów. Fotografią zajmuje się od wielu lat.

Walkusz bardzo ceni wartości wypływające ze spontaniczności spotkania z drugim człowiekiem, dlatego zdjęcia wykonywane są najczęściej, na ulicach miast całego świata. Jest zafascynowany unikalnością każdej ludzkiej twarzy, konsekwentnie zapisuje aparatem fotograficznym portrety napotkanych osób. Próbuje na swoich zdjęciach złapać ten szczególny moment spotkania, odcisk duszy w oczach osoby stojącej naprzeciwko.