Przejdź do treści

Konkurs dla kuratorek i kuratorów

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 19.07.2022 - 25.09.2022

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu ogłasza konkurs kuratorski na koncepcję i realizację wystawy prac Zygmunta Moryty

Celem konkursu jest wyłonienie kuratora/kuratorki retrospektywnej wystawy poświęconej życiu i twórczości opolskiego malarza i grafika Zygmunta Moryty (1954-2021) - postaci legendarnej dla opolskiego środowiska artystycznego. Artysta - outsider, żyjący i tworzący w Opolu poza oficjalnym obiegiem sztuki współczesnej, jest niezwykle ceniony wśród lokalnej społeczności. Organizator pragnie uczcić pamięć niedawno zmarłego artysty, realizując wystawę, która w oryginalny sposób ukaże jego dorobek artystyczny rozproszony w wielu lokalnych instytucjach, będący w prywatnym posiadaniu rodziny oraz lokalnych kolekcjonerów.

Wystawa została zaplanowana w kalendarzu Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu w dniach 17.02 - 16.04. 2023 roku (organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnej zmiany terminu wystawy, o czym niezwłocznie poinformuje zainteresowanych, jednak nie odbędzie się ona wcześniej niż luty 2023), powinna mieć charakter badawczy, ukazujący życie i twórczość artysty z nowej perspektywy.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie pomysłu kuratorskiego oraz późniejsza realizacja wystawy w przestrzeni Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Osoba wyłoniona w konkursie zostanie zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej do opracowania szczegółowej autorskiej koncepcji wystawy oraz jej realizacji w przestrzeni Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

  • Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń drogą mailową do koordynatorki projektu: Agnieszki Deli-Kropiowskiej: adelakropiowska@galeriaopole.pl w terminie do 25 września 2022 r.
  • Wymagania szczegółowe, warunki finansowane, honorarium dla kuratora/rki ekspozycji znajdują się w regulaminie konkursu udostępnionym na stronie: galeriaopole.pl

Pakiet informacyjny o artyście (informacje biograficzne, reprodukcje przykładowych prac oraz regulamin konkursu): POBIERZ


REGULAMIN KONKURSU, KLAUZULA RODO GSW DO POBRANIA