Przejdź do treści

Konkurs Aneks 2023/24

Lokalizacja Poza GSW
Czas 24.10.2023 - 13.12.2023

Open call. Konkurs Aneks 2023/24 — jubileuszowa 10 edycja

10 edycja konkursu Aneks skierowana jest do artystek i artystów, a także osób oraz grup artystycznych związanych z Opolem i regionem opolskim.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji autorskiej wystawy dedykowanej galerii Aneks GSW, mieszczącej się przy pl. Teatralnym 12 w Opolu. Nagrodą w konkursie jest możliwość realizacji powyższej koncepcji wystawy w pierwszej połowie 2024 roku. W skład nagrody wchodzi honorarium autorskie (1 500 zł brutto), budżet produkcyjny (1 500 zł brutto) oraz szerokie wsparcie szczegółowo opisane w regulaminie konkursu. Przewiduje się przyznanie dwóch równorzędnych nagród.

Zależy nam na zgłoszeniach koncepcji, prac i projektów wykorzystujących witrynowy charakter galerii Aneks GSW. Poszukujemy realizacji wyróżniających się oryginalną i spójną koncepcją, posiadających wysoką jakość artystyczną. Szczególnie istotne jest stworzenie projektów zakładających udostępnienie wystawy odbiorcom bez konieczności wejścia do środka galerii.

szczegółowe informacje:

 • Celem konkursu Aneks jest pokazanie najnowszych i najbardziej wartościowych projektów w zakresie sztuk wizualnych, tworzonych przez osoby powiązane z Opolszczyzną.
 • Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: mwolnicka@galeriaopole.pl od dnia 24 października do dnia 13 grudnia 2023 roku, z dopiskiem w tytule maila: ANEKS 
 • pliki do pobrania poniżej (karta aplikacyjna, regulamin, zgoda na wykorzystanie wizerunku, rodo)
 • Ważne:
  — warunkiem udziału w konkursie jest wykazanie związku z województwem opolskim (np. meldunek, miejsce narodzin, pobyt tymczasowy — miejsce pracy bądź studiowania);
  — konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 18 rok życia;
  — w konkursie nie mogą brać udziału osoby nagrodzone w poprzednich edycjach (nie dotyczy osób wyróżnionych);
  — wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do kuratorki — Magdy Wolnickiej, e-mail: mwolnicka@galeriaopole.pl, tel. 77 402 12 35;
 • Uwaga:
  E-mail zwrotny potwierdzający przyjęcie zgłoszenia jest warunkiem udziału w konkursie. W razie braku potwierdzenia prosimy o niezwłoczny kontakt.


Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Opola

Mecenas: CEMENTOWNIA ODRA S.A.


Pobierz i zgłoś swój projekt: