Przejdź do treści

Konkurs Aneks 2022/23

Lokalizacja Galeria Aneks
Czas 20.10.2022 - 13.12.2022

Konkurs dla artystek i artystów, a także osób twórczych oraz grup artystycznych związanych z Opolem i regionem opolskim

Przedmiotem Konkursu Aneks jest wykonanie koncepcji autorskiej wystawy dedykowanej galerii Aneks GSW, mieszczącej się przy pl. Teatralnym 12 w Opolu.

Nagrodą w konkursie jest możliwość realizacji wystawy w pierwszej połowie 2023 roku (oraz gratyfikacja finansowa dla zwycięzcy). 

Tegoroczna, 8 edycja konkursu skupiona jest wokół wyeksponowania witrynowego potencjału galerii Aneks GSW. Poszukujemy realizacji wyróżniających się oryginalną i spójną koncepcją, posiadających wysoką jakość artystyczną oraz nawiązujących do charakteru miejsca. Szczególnie istotne jest stworzenie projektów zakładających udostępnienie wystawy odbiorcom bez konieczności wejścia do środka galerii.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie zgłoszenia (karty aplikacyjnej i wymaganych załączników) oraz wykazanie związku z województwem opolskim (np. meldunek, miejsce narodzin, pobyt tymczasowy — miejsce pracy bądź studiowania). Pliki do pobrania poniżej. 

Konkurs nie posiada limitów wiekowych — skierowany jest do osób, które ukończyły 18 rok życia. W Konkursie nie mogą brać udziału osoby nagrodzone w poprzednich edycjach Konkursu (nie dotyczy osób wyróżnionych).

  • Zgłoszenia należy dostarczyć na adres mailowy: mwolnicka@galeriaopole.pl ( w tytule maila: ANEKS) do dnia 13.12.2022 roku.
  • Uwaga: e-mail zwrotny potwierdzający przyjęcie zgłoszenia jest warunkiem udziału w Konkursie. W razie braku potwierdzenia prosimy o niezwłoczny kontakt.
  • Wszelkie pytania dotyczące Konkursu należy kierować do kuratorki — Magdy Wolnickiej, e-mail: mwolnicka@galeriaopole.pl

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Opola
Mecenas: CEMENTOWNIA ODRA S.A.


PLIKI DO POBRANIA