Przejdź do treści

Kalendarz 2023. Wystawa ilustracji

Lokalizacja Galeria Aneks
Czas 13.01.2023 - 22.01.2023

Wystawa ilustracji ukazujących "nadzieję" - hasło przewodnie kalendarza 2023

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz trzeci wydała kalendarz ilustrowany pracami opolskich twórców. Tematem przewodnim kalendarza na rok 2023 jest Nadzieja. Ostatni rok sprawił, że szczególnie mocno odczuliśmy jej znaczenie i potrzebę. Poprosiliśmy dwanaście osób o wykonanie ilustracji, które tę nadzieję mogą obrazować i rozświetlić nadchodzący rok. W tym gronie są zarówno Polki i Polacy, jak też Ukrainki i Ukraińcy. Razem nasza nadzieja będzie mocniejsza. Życzymy Państwu, aby – mimo wszelkich przeciwności – w nadchodzącym roku można było planować tylko przyjemne wydarzenia. Oczywiście, także te organizowanym przez naszą galerię, na które z góry serdecznie zapraszamy.

autorzy i autorki ilustracji na wystawie (i w kalendarzu)

Klaudia Eckert, Halina Fleger, Mykola Kravets, Marina Lykho, Anna Molokanova, Katarzyna Mular, Mikołaj Neronowicz, Nataliia Nosova, Bartosz Posacki, Marek Szymczak, Anastasia Vodianko, Anna Zadworna

koordynacja wystawy, autorka kalendarza

Magda Wolnicka


Kalendarz wykonany jest w podręcznym formacie, posiada miękką okładkę i oryginalny odkryty grzbiet. Rozkłada się “na płasko” co pozwala na wygodne prowadzenie zapisków i notatek. Zawiera miesięczną rozpiskę, czytelny rozkład całego tygodnia na rozkładówce oraz wstążeczkę, dzięki której możemy zaznaczyć ważne treści w kalendarzu. Na końcu znajduje się notatnik, gotowy pomieścić wiele treści.

  • Kalendarz zakupić można bezpośrednio w kasie biletowej GSW lub pod adresem sklepik@galeriaopole.pl (odbiór osobisty lub wysyłka).
  • Wydawnictwa GSW Opole dostępne są w kasie biletowej GSW oraz na stronie 

SPONSOR WERNISAŻU 

LOGO FIRMY