Przejdź do treści

Forma. Wystawa Patrycji Kucik

Lokalizacja Galeria Aneks
Czas 17.12.2021 - 16.01.2022

Forma

Autorski komentarz do wystawy:

Projekt FORMA jest efektem moich fascynacji kształtem, kompozycją i relacjami w niej zachodzącymi.
Ograniczam środki wyrazu. Zestawiam ze sobą czarne płaszczyzny w różnych formatach i kształtach zakłócone organicznymi fakturami. Swoją uwagę kieruję w stronę struktury pracy - walczących lub dopełniających się kompozycji, mogących zaistnieć w coraz to nowych konfiguracjach. Przekraczam tradycyjnie ramy wyznaczone przez kąty proste malarskiego podobrazia - to zaburzenie wprowadza pewien dysonans. Przywiązanie do prostokątnych regularności okazuje się na tyle silne, że starając się objąć wzrokiem całą, nieregularną kompozycję, podświadomie porządkujemy w myślach to, co nieuporządkowane. Forma wymyka się oku obserwatora, a układ pracy zdaje się być wiecznie żywy w ciągłej transformacji.

Chcę podzielić się częścią doświadczanych przeze mnie emocji i fascynacji. Sprawić, by zaaranżowane moimi kompozycjami wnętrze galerii „Aneks” oddziaływało na widza. Przestrzeń wystawiennicza wypełniona 22 elementami cyklu staje się całościową instalacją malarską dedykowaną danej przestrzeni.


  • Wernisaż: 17 grudnia g.18.00
  • Wystawa powstała w ramach stypendium Marszałka Województwa Opolskiego "Marszałkowskie talenty"


Patrycja Kucik

uprawia wielkoformatowe malarstwo abstrakcyjne, w którym bawi się kolorem i fakturą, zajmuje się również projektowaniem graficznym i edukacją. Czas spędzony we własnej pracowni dzieli z pracą w Galerii Sztuki Współczesnej i Ognisku Plastycznym w Opolu. Jest absolwentką Instytutu Sztuki UO, w 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem 5-letnie jednolite studia magisterskie Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, a wcześniej w 2002 studia licencjackie na kierunku Wychowanie Plastyczne.