Przejdź do treści

Czym są pracownie dla artystów?

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 27.02.2024

Czym są pracownie dla artystów?
Dyskusja z opolskimi twórcami i twórczyniami 

W jaki sposób artyści organizują swoje miejsce do pracy? Jak pozyskują przestrzenie i z jakimi problemami się zmagają? Jakie modele użytkowania lokali działają w Opolu? Jaki wpływ nowych mediów wpływa na potrzeby i funkcje miejsca? Spotkanie ma na celu otwarcie rozmowy na temat samo-organizacji artystów i ich przestrzeni do pracy: związanych z tym wyzwań, potrzeb, sukcesów i porażek...

Rozmówcy:

Małgorzata Futkowska — opolska artystka, malarka i projektantka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w 2018 r. uzyskała stopień doktora sztuki w zakresie malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Zawodowo związana z Zespołem Szkół Kształcenia Plastycznego w Opolu oraz z kierunkiem Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Opolskiej. Prywatnie córka malarki Krystyny Wiejak, “spadkobierczyni” przestrzeni pracownianej należącej wcześniej do Bolesława Polnara.

Michał Krawiec — absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Asystent na Wydziale Sztuki UO, współprowadzi Pracownię Grafiki. W 2023 roku stworzył HIGH FIVE — mobilne studio graficzne pozwalające na wykonywanie prac w technice sitodruku w różnorodnych przestrzeniach publicznych.

Bartosz Posacki — artysta interdyscyplinarny, zajmuje się działaniami z zakresu nowych mediów. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, na kierunku Projektowanie Architektury Wnętrz. Dyplom z zakresu projektowania architektury wnętrz oraz aneks z malarstwa obronił w 2001 roku, a W 2007 roku uzyskał tytuł doktora na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2014 r. uzyskał habilitację. Dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego gdzie prowadzi Pracownię Multimediów. Jego pracownia ma status “prywatna”.

Kuratorka: Magda Wolnicka