Przejdź do treści

ApART Together – osobno, a jednak razem!

Lokalizacja Poza GSW
Czas 26.02.2021 - 22.03.2021

Miasto Opole i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zapraszają do udziału w projekcie "ApART Together – osobno, a jednak razem!"

Wyniki naboru
Miło nam poinformować, że w wyniku naboru do projektu ApArt Together – realizowanego przez miasto Ingolstadt, którego operatorem w Opolu jest Galeria Sztuki Współczesnej, wyłoniono prace trzech artystek:

Mireli Bukały, Pauliny Piórkowskiej oraz Helgi Marii Rodochońskiej.

Gratulacje!

Prace i opisy trafią obecnie do Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej UM celem przetłumaczenia ich i przekazania do Ingolstadt.


Opis projektu

Głównym organizatorem i inicjatorem wydarzenia jest miasto Ingolstadt w Niemczech, które zaprosiło do udziału swoje miasta partnerskie, w Polsce jest to Opole.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu (GSW) jest polskim operatorem projektu. Działanie ma na celu promocję artystów i artystek związanych z Opolem w Niemczech poprzez zaangażowanie działu promocji miasta Ingolstadt i publikację nadesłanych reprodukcji prac na stronach internetowych lub w mediach społecznościowych należących do miasta Ingolstadt.

  •  26.02.2021 r. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu ogłasza nabór do projektu „ApART Together – osobno, a jednak razem!” na ogólnych zasadach open call.
  •  Zapraszamy pełnoletnich artystów i artystki z Opola (miejsce urodzenia, miejsce działalności artystycznej) do stworzenia nowej pracy lub sięgnięcia do swojej kolekcji po już istniejącą na temat „ApART Together – osobno, a jednak razem”.
  •  Forma pracy (obraz, rzeźba lub inna technika) jest dowolna.
  •  Zdjęcie pracy (reprodukcja) lub film ukazujący pracę prosimy przesłać do 22 marca 2021r. z języku polskim (lub od razu z tłumaczeniem na j. niemiecki, angielski) z następującymi załącznikami:

- Informacje nt. pracy (materiał, opis jak powstała praca, znaczenie, tytuł, itd.)

- Informacja dot. artysty (krótka biografia, portret, zdjęcie, kontakt, strona internetowa, itd.)

- Zdjęcia lub film (z transkrypcją) dot. pracy powinny zawierać copyright – pisemne oświadczenie, że autor pracy zezwala na jej umieszczenie na stronach internetowych i w social mediach należących do miasta Ingolstadt.

na adres mailowy: adelakropiowska@galeriaopole.pl

  • Waga plików nie może przekroczyć 5 mb, w przypadku większych plików prosimy korzystać z opcji wetransfer (link).
  • Uczestnik otrzyma potwierdzenie mailowe wpłynięcia zgłoszenia do projektu. W razie jego braku prosimy o niezwłoczny kontakt pod numerem telefonu 774021235.
  • Jury złożone z kuratorek i kuratorów GSW wybierze 3 najciekawsze projekty kierując się kryteriami: oryginalności pracy, nawiązanie do tytułu projektu, spójności treści i formy prezentowanego dzieła.
  •  Wyniki naboru GSW opublikuje do końca marca 2021 roku.
  • Finalnie, reprodukcje/film ukazujące/cy prace wybranych 3. artystów bądź artystek zostaną udostępnione na stronie internetowej Miasta Ingolstadt oraz w mediach społecznościowych należących do miasta Ingolstadt (wiosna 2021).