Przejdź do treści

SALON JESIENNY

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 26.10.2009


?Salon Jesienny" jest ważnym wydarzeniem kulturalnym i artystycznym w regionie opolskim, który na stałe zadomowił się w salach wystawowych Galerii Sztuki Współczesnej. Jest on imprezą cykliczną o długoletniej tradycji sięgającej przełomu lat 50-tych i 60-tych. Organizatorami Salonów są: Związek Polskich Artystów Plastyków Zarząd Okręgu w Opolu i Galeria Sztuki Współczesnej. Co roku udział w Salonie bierze około 40 opolskich twórców, członków ZPAP, uznanych o ugruntowanej pozycji i tych najmłodszych, dla których udział w tej wystawie jest pierwszą okazją do zaprezentowania swojej twórczości.

Wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Opolskie środowisko artystyczne prezentuje co roku swoje najnowsze prace wykonane
w najróżniejszych technikach plastycznych: od rzeźby, przez malarstwo po instalacje i filmy wideo.

Salon Jesienny jest wystawą konkursową. Prace plastyczne oceniane są przez jury, które składa się z uznanych twórców i krytyków sztuki z całej Polski. Przyznaje ono nagrody ufundowane m.in. przez: Marszałka Województwa Opolskiego (Grand Prix), Prezydenta Miasta Opola, Towarzystwo Przyjaciół Opola, ZPAP. Swoją specjalną nagrodę przyznaje również Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

<Nagrody 2009>