Przejdź do treści

kon.texty - Magdaleny Hlawacz

Lokalizacja Galeria Sztuki Współczesnej
Czas 17.04.2008

kon.textyMagdalena Hlawacz jest absolwentką malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (tytuł magistra w 2001 r.) ale od lat tworzy w Opolu. Początkowo malowała abstrakcyjne prace gdzie ważną rolę odgrywał kolor i linia. W miarę upływu lat artystka zdecydowanie zakłóca definicję tradycyjnego obrazu. W jej pracach farba zaczyna łączyć się z fragmentami zdjęć oraz z ciekawym ornamentem liter . W pracach Magdaleny Hlawacz wszystkie te elementy płynnie łączą się w jedno dzieło, które trudno jednoznacznie zaszeregować. Tą drogą podąża konsekwentnie od lat. /m

Obecnie w GSW będzie można zobaczyć jej najnowszy cykl kon.texty, który wpisuje się wyraźnie w charakterystyczne poszukiwania artyski. Bohaterami jej dzieł są ludzie, psy, manekiny. Używa fragmentów gazet, reklam, wycinków zdjęć prasowych. Wszyskie te elementy w bardzo subtelny sposób łączą się w jej pracach, posiadają charakterystyczną estetykę, przyciągają uwagę widza.

Na wystawie będzie można zobaczyc również prace dwóch innych artystek, zaproszonych przez Magdalenę Hlawacz do współpracy: Aleksandrę Janik oraz Katarzynę Mular.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 25 stycznia do 17 lutego 2008 r, codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Zapraszamy Serdecznie!