Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Miejsca

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W OPOLU
Pl. Teatralny 12,45-056 OPOLE

W salach głównych realizowana jest zasadnicza część programu i celów statutowych instytucji: wystawy, performansy, spotkania, wykłady, działania edukacyjne oraz różne akcje artystyczne.

GALERIA ANEKS GSW
Pl. Teatralny 12, 45-056 OPOLE

Mała przestrzeń galeryjna, mieszcząca się tuż obok budynku głównego Galerii Sztuki Współczesnej. Realizowane są tu wystawy, które towarzyszą ekspozycjom w salach głównych lub niezależne projekty artystyczne.

ARTPUNKT - CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
ul. Kośnego 32, 45-056 OPOLE

Budynek ARTPUNKT służy głównie realizacji działań edukacyjnych galerii. Znajduje się pracownia plastyczna wyposażona w narzędzia warsztatowe (prasę graficzną, piec ceramiczny, zaplecze malarskie), czytelnia oraz pokoje gościnne.

Budynek przebudowany został według projektu pracowni M. A Domicz w 2010 roku. ARTPUNKT za swoją formę i funkcję zdobył wiele wyróżnień i nagród architektonicznych w kraju. Jest jednym z najnowocześniejszych obiektów publicznych w Opolu.

CZYTELNIA
Czynna: poniedziałek –piątek w godzinach  10.00-16.00.

Od początków swojej działalności Galeria Sztuki Współczesnej gromadzi książki poświęcone sztuce. W 2010 roku utworzona została czytelnia, w której znajdują się stanowiska do pracy oraz dostępna jest sieć vi-fi. Przestrzeń czytelni połączona jest z biurem promocji Galerii, co sprawia, że pasjonaci sztuki mają okazję nie tylko poczytać o sztuce, ale także doświadczyć intensywnego, wewnętrznego życia galerii i spotkania z członkami zespołu.

W zasobach biblioteki znajdują się książki dotyczące sztuki, począwszy od prehistorii aż do współczesności, książki z zakresu teorii sztuki: filozofii, estetyki, kulturoznawstwa, a także zbiór czasopism. Obecnie w zasobach biblioteki znajduje się około 3000 tytułów, które mogą stać się nie tylko pomocą naukową dla uczniów i studentów sztuki, ale zainteresują wszystkich, którzy fascynują się sztuką lub zajmują się nią, na co dzień.

Galeria regularnie poszerza swój zbiór o książki dotyczące najnowszych zjawisk w sztuce, monografie najbardziej wpływowych artystów świata oraz najnowsze publikacje z dotyczące teorii sztuki. Dzięki akcji wymiany książek, posiadamy również bogaty i ciekawy zbiór najnowszych publikacji wydawanych przez galerie, muzea, uczelnie i inne instytucje kultury z całego kraju.

Zobacz najbliższe wydarzenia