Przeskocz nawigację

WARSZTATY Z INSTALACJI

DOTKNIJ SZTUKI
Warsztaty plastyczne dla osób niewidomych i słabowidzących

25 stycznia 2017 r., godz. 15.00-17.00
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu
Pl. Teatralny 12
Tel. 77 402 12 35

Ważne:

Należy odebrać bezpłatną wejściówkę - dostępne od 15 stycznia w siedzibie PZN lub w kasie Galerii. 

Prowadząca: Natalia Krawczyk 

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski zapraszają na warsztaty plastyczne przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z najważniejszymi pojęciami sztuki współczesnej, poznają sztukę wybitnych artystów XX i XXI wieku, nauczą się ciekawych form artystycznego wyrazu i stworzą swoje własne dzieła. 
 
W trakcie zajęć uczestnicy będą tworzyć instalacje artystyczne. Instalacja jest formą wyrazu wykorzystywaną bardzo często przez współczesnych artystów. W pewnym sensie jest to rodzaj rzeźby polegający na składaniu w całość różnych elementów. Mogą to być elementy wykonane przez autora instalacji lub po prostu gotowe przedmioty wyciągnięte bezpośrednio z naszego codziennego życia. Pracując z tymi wszystkimi rzeczami, szczególną uwagę będziemy zwracać na walory haptyczne: kształt, objętość, masę, fakturę. Będziemy się skupiać również na innych pozawzrokowych wartościach, takich jak na przykład zapach lub inne charakterystyczne cechy przedmiotów, które odkryjemy w czasie wspólnej pracy.
 
W trakcie warsztatów będziemy dyskutować o sztuce, będziemy konsultować pomysły na prace artystyczne, będziemy się wymieniać spostrzeżeniami oraz pomysłami i przede wszystkim będziemy się dobrze bawić.
 
Do zobaczenia!