Przeskocz nawigację

SITO3

SITO3
10.11-10.12.2017

Galeria Aneks GSW

Wernisaż: czwartek 09.11 godz. 18.00 // Wstęp wolny

Warsztaty mikołajkowe z SITODRUKIEM: 2 grudnia godz. 12.00  

Artyści: Marek Granieczny, Malwina Mielniczuk, Kasia Mular, Łukasz Rożański, Kris too Late 
Kuratorka: Magda Wolnicka

Wystawa ilustracji opolskich artystów, której tematem jest hasło strategiczne GSW Opole na rok 2017 - eksCENTRYZM. Wydarzeniem towarzyszącym jest akcja sitodrukowa, podczas której artyści drukować będą prezentowane w Aneksie prace na materiałach przyniesionych przez uczestników - zachęcamy do przyniesienia własnej torby lub koszulki, na której będziemy mogli nadrukować ilustracje. // Wstęp wolny

Współorganizatorem wystawy jest Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

AKCJA SITO3
Akcja drukowania techniką sitodruku - artyści wraz z pracownikami GSW Opole nadrukowywać będą swoje ilustracje. Koszulki czy torby z nadrukami sprawdzą się zarówno jako prezent świąteczny, jak i pamiątka z kończącego się właśnie eksCENTRYCZNEGO roku w Galerii.

09.11 podczas wernisażu
02.12 sobota godz. 12:00

 

______________________________________

artyści

______________________________________

Marek Granieczny
Jest absolwentem Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dyplom z wyróżnieniem
uzyskał w 2004 roku w pracowni grafiki warsztatowej, aneks z malarstwa. W swojej
twórczości zajmuje się malarstwem, rysunkiem, oraz sztuką tatuażu.

Malwina Mielniczuk
Jednym zdaniem określiłabym siebie jako skrzyżowanie Śpiącej Królewny z Rolling Stonesami. Na co dzień rysuję po wszystkim, maluję, a ostatnio gram na perkusji w zespole Shadok. Jestem absolwentką Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Opolskim

www.malwmiel.com

Kasia Mular
Rocznik 81', mieszka i pracuje w Opolu. Absolwentka Instytutu Sztuki UO - dyplom w pracowni multimediów. Dziś zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym i projektowaniem wnętrz. W swoim jednoosobowym studiu graficznym realizuje głównie projekty promujące wydarzenia kulturalne, nie tylko dla lokalnych klientów. Jej prace regularnie można spotkać w przestrzeni miejskiej Opola. Można również napić się kawy w kilku miejscach, których wystrój wnętrza był jej pomysłem. Autorska grafika i typografia to charakterystyczne motywy jej projektów.

https://www.behance.net/kasia-mular

Łukasz Rożański
urodzony w 1982 roku w Opolu, absolwent opolskiego Instytutu Sztuki. W dzień powszedni z zapałem buduje kapitalizm na odcinku grafiki użytkowej. Wielbiciel kotów i kultury masowej. Jego główne umiejętności to kompulsywne scrollowanie FB, granie w grę i oglądanie seriali.

https://www.behance.net/1024_

Kris too Late..
obroniłem dyplom z malarstwa na akademii sztuk pięknych we Wrocławiu w 2011r..
od zawsze mocno byłem związany ze sztuką podziemna niezależną..
grafitti czy tam street artem..
współzakładałem grupę artystyczną Beata w Opolu.. z którą wykonałem kilka murali i zorganizowaliśmy kilka niezależnych wystaw..
moje prace, zwłaszcza te uliczne z reguły były mocno trashowe, nieregularne brudne, na pierwszy rzut oka niedopracowane i nawiązywały stylistycznie do starej szkoły..
od 4/5 lat zajmuje się tatuowaniem ludzi.. ale tak jak wcześniej staram się utrzymywać swoje prace w jakiejś mimo wszystko indywidualnej formie..
są one czarno-szare z elementami dot worku..
chciałbym je utrzymać w takim luźnym "więziennym" stylu ale jednak poprawnie wykonane..

http://borntoolatetattoo.com/