Przeskocz nawigację

Salon Jesienny 2018

06.09.2018 - 30.09.2018


Wernisaż 6 września godz.18.00
Wystawa czynna do 30.09.2018 r.
Oprowadzanie kuratorskie: 9.09 godz.16.00
Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczem języka migowego: 9.09 godz.17.00 
Oprowadzanie dla seniorów w ramach akcji 60+ Kultura: 30.09 godz.16.00 

Kurator wystawy z ramienia ZPAP: Andrzej Sznejweis. 

 

 ____________________________________________

Protokół z obrad komisji wystawy konkursowej
Salon Jesienny 2018

Dnia 06.09.2018 roku, komisja w składzie:
prof. Jan Szmatloch - przewodniczący,
prof. Zbigniew Furgaliński,
dr hab. Damian Pietrek,
podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród:

Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego (Grand Prix) otrzymuje Bartłomiej Trzos za syntetyczną i poetycką opowieść w pracy Black Moon 1 oraz w zestawie czterech miniatur malarskich.

Nagrodę Prezydenta Miasta Opola otrzymuje Anna Miszczyszyn za subtelność i oszczędność formy w pracach graficznych i intrygujące ujęcie tematu portretowego.

Nagrodę ZPAP Okręgu Opolskiego otrzymuje Marek Maciąg za walory kompozycyjne i rozważania strukturalne w pracy Faktura - Struktura - Natura.

Ponadto:

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zdecydowała o przyznaniu nagrody Paulinie Ptaszyńskiej za wysoki walor artystyczny przy oszczędności i zdyscyplinowaniu formy.

 

  ____________________________________________

Salon Jesienny jest corocznym, konkursowym przeglądem osiągnięć opolskiego środowiska artystycznego, organizowanym przez Związek Polskich Artystów Plastyków Oddz. Opole. Korzenie tej prestiżowej imprezy, która od wielu lat ma miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu sięgają przełomu lat 50 i 60. Od tego czasu impreza zdążyła na stałe wpisać się w artystyczny kalendarz regionu. Salon Jesienny ma charakter interdyscyplinarny. W tym roku na wystawie eksponowane będą prace z zakresu malarstwa, grafiki, ceramiki, rzeźby, fotografii, multimediów.

Prace oceniane będą przez niezależną komisję, w skład której wchodzić będą profesorowie uczelni artystycznych. Podczas wernisażu zostanie ogłoszony werdykt jury dla najlepszych projektów m.in.: Grand Prix przyznane przez Marszałka Województwa Opolskiego, nagroda Prezydenta Miasta Opola, nagroda ZPAP.

Odrębną nagrodę przyznaje Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.