Przeskocz nawigację

Rezydencje artystyczne w GSW/ pobyt Zofii Krawiec

10 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczynają się rezydencje artystyczne pt. WELTSCHMERZ.

Mamy przyjemność ogłosić, że pierwszą rezydentką GSW będzie Zofia Krawiec . 

 
W programie rezydencji 10-16 listopada:

* Działania artystyczne w ramach projektu będą widoczne na Instagramie #gswopole.
  

*Zapraszamy dziewczyny, które chciałyby spotkać się z artystką indywidualnie - które mają apetyt na brokatowy makijaż oraz chcą skorzystać z doświadczenia artystki w robieniu sobie zdjęć wyrażających emocje i politycznie zaangażowanych, prosimy napiszcie do nas (info@galeriaopole.pl) lub bezpośrednio do artystki: zofia.krawiec7@gmail.com.

* Spotkanie z Zofią Krawiec pn. SMUTNA DZIEWCZYNA odbędzie się w czytelni GSW, 16 listopada o godz.18.00.
Temat wykłdu: O co chodzi młodym kobietom, które publikują swoje zdjęcia i konfesyjne wyznania w internecie? Czy internet jest nowym językiem szczerych wyznań, nawiązywania dialogu? Czym jest selfie-feminizm?

 

____________________________

Zofia Krawiec - (ur. w Poznaniu) krytyczka sztuki, kuratorka, dziennikarka kulturalna i artystka. Prowadzi feministyczny projekt instagramowy pt. Nuerotic Girl. Autorka książki "Miłosny Performans". Mieszka i pracuje w Warszawie.

____________________________
 

Program rezydencji w WELTSCHMERZ  przeznaczony jest dla myślicieli i myślicielek, artystów i artystek  zmagających się z rzeczywistością. Galeria Sztuki Współczesnej proponuje uczestnikom tygodniowy pobyt w Opolu, umożliwiając doświadczanie rzeczywistości z dala od centrum kraju, w rzeczywistości niekurortowej, nie oferującej morza, gór ani spektakularnych zabytków. W programie rezydencji zachęcamy uczestników do przebywania w pokoju hotelowym, na tarasie galerii z widokiem na zatapiające się we mgle miasto, spacery po terenach zielonych oraz zachęcamy do  doświadczania płaskiego krajobrazu. Darujemy uczestnikom/uczestniczkom czas dla siebie...Efektem rezydencji będą materiały internetowe w postaci autorskich zdjęć, publikowane na Instagramie #gswopole.


W grudniu rezydentką GSW będzie Dominika Olszowy.