Przeskocz nawigację

Napisali o nas

"Tango dla krowy niepodległej", czyli przed nami Salon Jesienny

W czwartek w Galerii Sztuki Współczesnej rozpoczyna się Salon Jesienny. To najważniejsza środowiskowa impreza artystyczna w mieście. Czego się można po niej spodziewać?

więcej

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży w Galerii Sztuki Współczesnej

To my tworzymy świat - taki był temat warsztatów fotograficznych w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Uczestniczyli w nich nastolatkowie.

więcej

Studenci Wydziału Sztuki UO się chwalą. "Dyplomy" już można zobaczyć w GSW

To co roku najważniejsze akademickie wydarzenie w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej. Wystawa z pracami studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego już otwarta.

więcej

"Canti Espositi". Muzyka stała się eksponatem w galerii

Na ekspozycji "Canti Espositi" na I Międzynarodowej Wystawie Piosenki w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu można oglądać siedem prac artystów współczesnych. Wystawa potrwa do 24 czerewca.

więcej

Noise z dworcowego megafonu, takiej wystawy w GSW jeszcze nie było

- Panuje przekonanie, że żyjemy w kulturze wizualnej i jesteśmy zewsząd atakowani obrazami. Tymczasem dźwięk potrafi na nas oddziaływać z taką samą intensywnością, tylko dzieje się to w sposób bardziej subtelny i zawoalowany - mówi Michał Libera, kurator wystawy "Canti Espositi" w Galerii Sztuki Współczesnej.

więcej

60. urodziny Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Przed nami wielka feta!

Pierwsza Międzynarodowa Wystawa Piosenki w Opolu, masa warsztatów rodzinnych, koncertów m.in. z udziałem Natalii Przybysz, performansów, wykładów i pokazów filmowych, to tylko mały wycinek tego, co czeka na opolan z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii Sztuki Współczesnej.

więcej

60-lecie Galerii Sztuki Współczesnej

Przez najbliższy - jubileuszowy rok w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej odbywać się będą wyjątkowe wydarzenia. Do tej pory zgromadzono tam ponad tysiąc eksponatów.

więcej

Kolekcja GSW od 1958 roku do dzisiaj. Niezwykła wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej [dużo zdjęć]

Ekspozycję pod tytułem "Kolekcja GSW od 1958 roku do dzisiaj" można zwiedzać do 15 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej. Zobaczymy na niej prace gromadzone przez 60 lat działalności galerii, w tym autorstwa wybitnych twórców związanych z Opolszczyzną.

więcej

Niezwykła wystawa na 60. lecie GSW

Ponad tysiąc eksponatów zebrała w ciągu swojego istnienia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Pokaźną część jej zbiorów można zobaczyć na wystawie z okazji 60 rocznicy powstania.

więcej

Jubileusz GSW

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu jest jedną z najstarszych tego typu placówek w Polsce.

więcej