Przeskocz nawigację

Napisali o nas

60. urodziny Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Przed nami wielka feta!

Pierwsza Międzynarodowa Wystawa Piosenki w Opolu, masa warsztatów rodzinnych, koncertów m.in. z udziałem Natalii Przybysz, performansów, wykładów i pokazów filmowych, to tylko mały wycinek tego, co czeka na opolan z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii Sztuki Współczesnej.

więcej

60-lecie Galerii Sztuki Współczesnej

Przez najbliższy - jubileuszowy rok w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej odbywać się będą wyjątkowe wydarzenia. Do tej pory zgromadzono tam ponad tysiąc eksponatów.

więcej

Kolekcja GSW od 1958 roku do dzisiaj. Niezwykła wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej [dużo zdjęć]

Ekspozycję pod tytułem "Kolekcja GSW od 1958 roku do dzisiaj" można zwiedzać do 15 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej. Zobaczymy na niej prace gromadzone przez 60 lat działalności galerii, w tym autorstwa wybitnych twórców związanych z Opolszczyzną.

więcej

Niezwykła wystawa na 60. lecie GSW

Ponad tysiąc eksponatów zebrała w ciągu swojego istnienia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Pokaźną część jej zbiorów można zobaczyć na wystawie z okazji 60 rocznicy powstania.

więcej

Jubileusz GSW

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu jest jedną z najstarszych tego typu placówek w Polsce.

więcej

Trudne początki opolskiej galerii. Ma już 60 lat

W swojej historii opolska galeria borykała się już z brakiem artystów, brakiem zaplecza, brakiem pieniędzy i brakiem zrozumienia. Ale nigdy nie groził jej brak pomysłów. W tym roku Galeria Sztuki Współczesnej obchodzi swoje 60-lecie.

więcej

World Press Photo 2017 w Opolu. Zdjęcia, które niosą nową wartość

Wystawa najlepszych na świecie fotografii prasowych zawitała do Opola. Od soboty (25 listopada) w Galerii Sztuki Współczesnej zobaczymy około 200 unikatowych zdjęć.

więcej

Nie taka galeria straszna...GSW organizuje drzwi otwarte. Warto!

Poranna joga, warsztaty, wymiana książek i koncert czekają na osoby, które w ostatnią sobotę października przyjdą do opolskiej galerii. Nie zabraknie również wrażeń muzycznych i smakowych.

więcej

Wystawa 97

Zapraszamy codziennie do 19 listopada. Wstęp wolny.

więcej

Salon Jesienny 2017. Grand Prix dla Józefa Chyżego.

Nagrodę marszałka województwa zdobyły rysunki Józefa Chyżego za "świeżość i poetyckość wypowiedzi artystycznej". Nagrodę prezydenta Opola oraz wyróżnienie Galerii Sztuki Współczesnej otrzymała Paulina Ptaszyńska za interesujące operowanie światłem, natomiast nagrodę ZPAP - Sabrina Abtouche za zobrazowanie Manhattanu nocą i piękna kobiety. Salon Jesienny otwarto w opolskiej GSW.

więcej