Przeskocz nawigację

Jesienne wykłady w ramach cyklu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na cykl wykładów pt. STO LAT ! SZTUKI POLSKIEJ 
omawiający najciekawsze i najważniejsze zagadnienia kształtujące sztukę niepodległej Polski. 

24.09 godz.18.00 - „Polski konceptualizm" - dr Luiza Nader, prezeska Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

8.10 godz.18.00 - "Polski performans" - Łukasz Ronduda. Kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, inicjator projektu Filmoteka Muzeum. Wykładowca akademicki z tytułem doktora prowadzący wykłady i seminaria z historii sztuki, estetyki, historii i teorii filmu na polskich i zagranicznych uczelniach.

10.12 godz.18.00 - "Aktualne zjawiska w sztuce polskiej" - Stach Szabłowski.   

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, pl. Teatralny 12.
_________________________________
Wykłady prowadzone są przez wybitnych historyków/historyczki sztuki i naukowców z całego kraju, reprezentantów wybranych instytucji badawczych i wystawienniczych. Wykłady mają charakter popularnonaukowy. 

Cykl jest świetną okazją do zapoznania się ze sztuką polską od źródeł współczesności (kształtującej się w okresie odzyskania przez Polskę niepodległości); od awangardy, przez sztukę powojenną, konceptualną, ekspresjonistyczną, krytyczną, po zjawiska aktualne. 

Kolejne spotkania odbędą się raz w miesiącu do końca 2018 roku, w wybrane poniedziałki, o godz.18.00, w siedzibie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. 


POLECAMY!
WSTĘP WOLNY!
____________________________