Przeskocz nawigację

DRZWI OTWARTE GSW

DRZWI OTWARTE GSW

Dyrektorka - Anna Potocka oraz zespół Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu
zapraszają na kolejne Drzwi Otwarte!

28 października 2017 - sobota

W programie:

godz. 10.30 - poranna joga z Łukaszem Zalewskim (ilość miejsc ograniczona, zapisy drogą mailową od dnia 17.10, prosimy o zgłaszanie się pod adresem info@galeriaopole.pl) /  sale wystawowe  

godz. 14.00 - 16.00 warsztaty  pt. MIKROINWAZJA / pracownia ARTPUNKT,   

godz.14.00 - 17.00 - wymiana książek/  czytelnia GSW,

godz.17.00 - oprowadzanie po wystawie „97"/ sale wystawowe,

godz.18.00 -  koncert zespołu SORJA MORJA/ sale wystawowe,

godz. 18.45 - poczęstunek / hol GSW.

W godz.14.00 - 17.00 możliwe zwiedzanie budynku ARTPUNKT - Centrum Edukacji Artystycznej (archiwum, pracownie, pokoje gościnne, taras, kuchnia z ciepłymi napojami).

Wstęp bezpłatny na wszystkie aktywności i wystawy w GSW.
NIESPODZIANKA DLA „MIŁOŚNIKÓW SZTUKI"! WEŹ PRZYPINKĘ!

_____________________________

Opis działań:
14.00 - 16.00: Warsztaty Mikroinwazja - zapraszamy małych i dużych do skonstruowania małego obiektu, który będzie służył jako magnes na lodówkę ...albo na?- no właśnie, możecie zabrać swoją pracę do domu i sami zadecydować. Wszystkie materiały zapewniamy na miejscu, w pracowni ARTPUNKTU. Wstęp wolny!
p.s. jeśli w danym momencie będzie was dużo w pracowni, zapraszamy na chwilowe zwiedzanie budynku ARTPUNKT i powrót po kilku minutach na warsztaty.

14.00 - 17.00: Wymiana książek - masz w domu wiele książek i kilka z nich chciałbyś podarować innej osobie aby czytała je w długie, zimowe wieczory? Może w kącie Twojego mieszkania leży Sienkiewicz, a jakiś licealista go potrzebuje? Może masz ciekawe, hobbystyczne czasopisma? Zapraszamy do czytelni GSW (budynek ARTPUNKT). Wymień się z innymi!  Poznaj ludzi zaczytanych!

17.00: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie 97 -  poznałeś już jedną z najważniejszych wystaw realizowanych w GSW w 2017 roku? Jeśli nie, to polecamy oprowadzanie Łukasza Kropiowskiego po najnowszej ekspozycji. Wystawa jest kolektywną pracą Radka Szlagi, Tomasza Mroza, Grega Gonsiora oraz ich nauczyciela z czasów nauki w opolskim Liceum Sztuk Plastycznych - Zbigniewa Natkańca. Ekspozycja jest  rodzajem hołdu (hommage à) dla inspirującego mistrza z Opola, ale również wychodzi poza tę konwencję stając się artystyczną konfrontacją


18.00 : gwiazda wieczoru - zespół Sorja Morja. Choć rzadko zdarza im się mieszkać w jednym kraju, Ewa Sadowska i Szymon Lechowicz tworzą zespół konsekwentnie od 2013 roku. Na obecnym etapie grupa inspiruje się popem, post-punkiem oraz konceptualizmem. Sorja Morja swoją muzykę, teksty piosenek i teledyski traktuje równie poważnie jak własne życie.

Usłyszymy m.in. utwory z debiutanckiego albumu Sorji Morji, który powstawał w latach 2015 i 2016. "Sorja" składa się z dziesięciu krótkich kompozycji - minimalistycznych w aranżu, ale obfitych w treść. Zespół  zagra razem z Małgorzatą Penkallą.

godz. 18.45 : poczęstunek przy dźwiękach DJ

 

PAMIĘTAJCIE:

W godz.10.00 - 18.00 w salach głównych GSW czynna będzie wystawa 97 oraz wystawa THIS IS NOT THE REAL LIFE w Galerii Aneks GSW. Wstęp wolny!

Możliwość zwiedzania budynku ARTPUNKT (archiwum GSW, pokoje gościnne, taras) w godz.14.00 - 17.00. 

Zrób sobie selfie na tarasie ARTPUNKTU z panoramą Opola!

  _______________________________

Sponsor Jogi:
TranQuini 

Partner Drzwi Otwartych
Browar Namysłów  

galeriaopole.pl

Galeria Sztuki Współczesnej, pl. Teatralny 12, Opole
ARTPUNKT - Centrum Edukacji Artystycznej, ul. Kośnego 32a